Görme engelliler için Yaşar Kemal!

Görme engelliler için Yaşar Kemal!
Görme engelliler için Yaşar Kemal!
Yapı Kredi Yayınları ve Turkcell'den, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında edebiyat ile teknolojiyi birleştiren bir proje: Yaşar Kemal'in Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan son kitabı Çıplak Deniz Çıplak Ada, ücretsiz olarak Turkcell abonesi görme engellilerle buluşuyor.

Radikal.com.tr - Yapı Kredi Yayınları ve Turkcell işbirliğiyle gerçekleşen “Çıplak Deniz Çıplak Ada” sesli kitap projesi, görme engelli kitapseverlerin hizmetine sunuldu. Yaşar Kemal’in “Bir Ada Hikâyesi” dörtlemesinin son kitabı olan “Çıplak Deniz Çıplak Ada”, proje kapsamında tiyatro ve sinema sanatçısı Yetkin Dikinciler tarafından seslendirildi.

Edebiyat ile teknolojiyi görme engelliler için buluşturan sesli kitap projesi kapsamında 8020’yi arayan Turkcell aboneleri, Yaşar Kemal’in kaleme aldığı eseri Yetkin Dikinciler’in yorumuyla ücretsiz olarak dinleme şansı bulacak.


ÇIPLAK DENİZ ÇIPLAK ADA
Yaşar Kemal’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan son kitabı olan “Çıplak Deniz Çıplak Ada”, yerlerinden edilen insanların Ege’de bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarını konu alan Bir Ada Hikayesi dörtlemesinin dördüncü ve son kitabı.