Görülmemiş dolandırıcılık: Televizyon reklamıyla tarım arazisi satmışlar

Görülmemiş dolandırıcılık: Televizyon reklamıyla tarım arazisi satmışlar
Görülmemiş dolandırıcılık: Televizyon reklamıyla tarım arazisi satmışlar
Silivri'de yapılan "dolandırıcılık" operasyonunda, televizyon reklamı aracılığıyla tarım arazilerini, imarlı, planlı ve projelendirilmiş gibi göstererek sattığı ileri sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL - Silivri'de tarım arazilerini televizyon reklamı aracılığıyla imarlı, planlı ve projeli olarak gösterip sattığı öne sürülen 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uydu üzerinden yayın yapan bazı televizyon kanallarında imarlı, planlı ve projelendirilmiş gibi gösterilen tarım arazilerinin satılarak vatandaşların dolandırıldığı iddiası üzerine harekete geçti.

Jandarma ekipleri, söz konusu arazilerin reklamının yapıldığı bir televizyon kanalının Bahçelivler'deki merkezi önünden kaldırılan otobüslerle müşterilerin ilçeye getirileceğini belirledi.

Önlem alan jandarma ekipleri, Çeltik Mahallesi'nde aynı yöntemle satılması planlanan bir araziye, 3 otobüs ve 10 otomobille yaklaşık 200 kişi getiren E.İ. ve U.G'yi, araziyi tanıttıkları sırada gözaltına aldı.

Şüphelilerin gözaltına alındığı sırada yaşanan arbedede, jandarmaya karşı koyan 2 kişi hakkında da işlem yapıldı.

Gözaltına alınan 2 kişi jandarma komutanlığına götürülürken, soruşturma kapsamında kimliği tespit edilen 6 şüphelinin de arandığı belirtildi.

(AA)