Gösterimdekiler

Hardball, kumar, borç ve içki gibi sorunlara saplanmış genç bir adamın (yıllar geçse de hep genç görünen Keanu Reeves), hayatına...

Hardball / Sonuna Kadar
Yönetmen: Brian Robbins Oyuncular: Keanu Reeves, Diane Lane, John Hawkes, D.B. Sweeney
Hardball, kumar, borç ve içki gibi sorunlara saplanmış genç bir adamın (yıllar geçse de hep genç görünen Keanu Reeves), hayatına çekidüzen verişi üzerine kurulu. Kumar borçlarını silmek için arkadaşından yardım isteyen Conor, tek bir şartla bu yardımı alabiliyor: Küçük çocuklardan oluşan bir beysbol takımının koçluğunu üstlenmek. Giderek ufaklıklara ısınıyor; onların öğretmenine ('Kusursuz Fırtına'dan Diane Lane) daha da çok ısınıyor; düzenli hayatın huzurunu keşfediyor v.s.
The Last Castle / Son Kale
Yönetmen: Rod Lurie Oyuncular: Robert Redford, James Gandolfini, Mark Ruffalo, Steve Burton.
'Zirve Mücadelesi'yle tanınan Rod Lurie, askeri hapishanede geçen ve neredeyse savaşa dönüşen, tansiyonu yüksek bir liderlik mücadelesini anlatıyor. Redford, kariyerini hapishanede noktalayan, ancak egosuna gem vuramayan üç yıldızlı bir generali canlandırıyor. Asker usulü, sert ego çarpışmasının diğer ucunda, hapishanenin komutanı albay Winter var. 'Meksikalı'da Pitt ve Roberts'ı gölgede bırakan ve 'Sopranos' dizisiyle bu yıl yine Altın Küre'ye aday gösterilen Gandolfini, Winter rolünde.
The Man Who Cried/Erkeğin Gözyaşları
Yönetmen: Sally Potter Oyuncular: Christina Ricci, John Turturro, Cate Blanchett, Johny Depp.
Farklı amaçlar taşıyan, farklı kökenlerden dört karakterin yollarını Paris'in şov dünyasında kesiştiren; onların tutku ve aşklarına, II. Dünya Savaşı'yla değişen kaderlerine bakan bir dram. Potter'ın ('Orlando', 'Tango Dersi') yönettiği filmin merkezinde, Rus kökenli genç bir Yahudi kız var. Depp ve Ricci üçüncü kez bir araya geliyor.
The Others/Diğerleri
Yönetmen: Alejandro Amenabar Oyuncular: Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston, Elaine Cassidy, Eric Skyes.
Uzun metrajlı ikinci filmi 'Aç Gözünü'deki özgün ve yaratıcı dokunuşuyla dikkat çeken İspanyol yönetmen Amenabar'ın Hollywood'da çektiği ilk film. Eski usul bir hayalet öyküsünü anlatan film, sadece ani yüksek sesler ve görsel efektlere dayanan
örneklerden bıkmış olan gerilim türü meraklılarına ilaç gibi gelecek.
Zoolander/Zırtapoz
Yönetmen: Ben Stiller Oyuncular: Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferrell, Christine Taylor, Milla Jovovich.
'Az zeki' süpermodel Derek Zoolander, bir suikasta alet edilmeye çalışılır... 'Ah Mary Vah Mary' ve 'Zor Baba'daki rolleriyle şöhretini perçinleyen Ben Stiller başrolü canlandırdığı gibi yönetmen, yazar ve yapımcılığı da üstlenmiş. Ailesine de küçük roller veren Stiller'ın filmi, moda dünyasını parodileştiren, abartılı, ancak yine de eğlenceli bir komedi.
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring/Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
Yönetmen: Peter Jackson Oyuncular: Elijah Wood, Ian McKellen, Viggo Mortensen, Ian Holm, Sean Astin.
Dokuz farklı kültür ve ırkın bir arada yaşadığı Orta Dünya'da, karanlık güçlerin efendisi Sauron'un, herkese hükmedebilecek kudretteki yüzüğü en olmadık kişilerden birinin eline geçer: Sevimli Hobbit Frodo Baggins'in. Orta Dünya'nın selameti için yüzüğün yok edilmesi zorunludur ve bu görev
Frodo'ya kalır. Film, İngiliz yazar
J.R.R. Tolkien'in 'Yüzüklerin Efendisi'
üçlemesinin sadece ilk bölümünü kapsıyor. Bu yüzden alışıldık bir final duygusu beklemeyin.