Gözde oteller listesinde iki Türk

Gözde oteller listesinde iki Türk
Gözde oteller listesinde iki Türk

Four Seasons Hotel Bosphorus.

İstanbul'daki iki otel, dünyanın prestijli seyahat dergilerinden Travel&Leisure'ın seçtiği 45 gözde otel arasında yerini aldı


NEW YORK - ABD’nin önemli gezi dergilerinden "Travel&Leisure", 2009 yılında dünyanın en gözde 45 oteli arasında 2 Türk oteline de yer verdi.
ABD’de 1971’den bu yana yayımlanmakta olan ve dünyanın en prestijli gezi dergilerinden biri olarak kabul edilen "Travel&Leisure" dergisinin editörleri, 2009 yılının en iyi 45 otelini seçtiler.
Derginin 4 yıldır yayınladığı listede bu yıl Osmanlı zamanına ait bir saraydan otele dönüştürülen, Sarah Jessica Parker ve Lenny Kravitz gibi ünlü isimlere evsahipliği yapan Four Seasons Hotel Bosphorus ile lüks mağazalarıyla ve butik kafeleriyle ünlü Nişantaşı’nın merkezindeki Park Hyatt Maçka Palas İstanbul bulunuyor.
New York Kültür ve Tanıtma Ataşeliği’nden yapılan açıklamada, derginin başeditörü Nancy Novogrod dahil olmak üzere tüm yazarlarının Türkiye’ye özel ilgilerinin olduğu ve derginin hemen hemen her sayısında, Türkiye’de açılmış yeni bir otelin duyurusuna ya da Türkiye ile ilgili makalelere yer verildiği bildirildi.(aa)