GQ gecesinin yıldızı Drogba

GQ gecesinin yıldızı Drogba
GQ gecesinin yıldızı Drogba

Didier Drogba (sağda) ödülünü GS Başkanı Ünal Aysal dan aldı.

GQ Türkiye'nin verdiği 'Men of The Year' ödülleri önceki gece sahiplerini buldu. En bol alkış ise 'Yılın Sporcusu' seçilen Didier Drogba'ya gitti.

Erkek moda ve stil dergisi GQ tarafından 18 yıldır düzenlenen, GQ Türkiye tarafından da İstanbul ’da ikincisi gerçekleştirilen ‘GQ Men of The Year’ gecesi önceki akşam Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’ta gerçekleşti. 10 kategoride ‘Yılın Erkekleri’ ve ‘Yılın Kadını’ ödüllerini alan isimler Burcu Esmersoy’un sunumuyla sahnede boy gösterdi.
En çok ilgi, salondan yükselen alkışlarla ölçülecek olursa, Galatasaray ’ın yıldız futbolcusu Didier Drogba’ya oldu. Aynı gün öğlen saatlerinde Juventus-GS maçında sahada olan sporcu akşam GS Başkanı Ünal Aysal’dan ödülünü almak üzere sahnedeydi. GQ Türkiye tarafından ‘Yılın Sporcusu’ ilan edilen Drogba’ya ödülünü veren Aysal “Yılın sporcusu olmak için yılların insanı olmak gerekir” derken, Drogba da “İstanbul’a geldiği andan beri beni evimde hissettirdiniz, teşekkür ederim” dedi. Yılmaz Erdoğan ‘Yılın Yönetmeni’ ödülünü alırken yazarlığın bilgisayar başında, ayçekirdeği ve beklemekten soğumuş çay eşliğinde, yalnız başına yapılan bir iş olduğunu, yönetmenliğinse büyük bir takım işi olduğunu vurguladı.

İnanır’dan İmirzalıoğlu’na...

‘Yılın Oyuncusu’ Kenan İmirzalıoğlu’na ödülünü Kadir İnanır verdi. İnanır, zaman mefhumu bulunmayan oyunculuğun en zor mesleklerden olduğunu, Kenan İmirzalıoğlu’nu çok sevdiğini ve dizi çekerken her hafta bir film yaptıklarını söyleyerek takdir etti oyuncuyu. İmirzalıoğlu ise oyunculuğun takım işi olduğunu vurgulayıp tüm ekibe teşekkür etti.
Mabel Matiz ‘Yılın Müzisyeni’ ödülünü Orhan Gencebay’dan, Kerem Çatay ise ‘Yılın Yapımcısı’ ödülünü Bergüzar Korel’den aldı. Dünyaca ünlü modacı Kenzo Takada ‘Yılın İkonu/Akmerkez Özel Ödülü’nü alırken, Hollywood yıldızı Michael Nouri ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü aldı. ‘Yılın Sıradışı Başarısı’ ödülü NASA’da görev alan Ahmed Akgiray’ın, ‘Yılın Farkındalık Projesi’ ödülü ‘Benim Çocuğum’ belgeselinin yönetmeni Can Candan’ın, ‘Yılın Girişimci İşadamı’ ödülü Mübariz Mansimov’un, ‘Yılın Stil Sahibi Erkeği’ ödülü ise Murat Türkili’nin oldu.
‘Yılın Şefleri’ unvanı ise Üryan Doğmuş ve Cihan Kıpçak’a gitti. Beren Saat ise ‘Women of the Year’ (Yılın Kadını) ilan edildi ve ödülünü fotoğrafçı Nihat Odabaşı’nın elinden aldı. Gece Alice Francis’in 20’lerin müziğini günümüze taşıyan performansıyla sürdü. Geceye katılanlar arasında Eda Taşpınar, Fahriye Evcen, Hakan Akkaya, Burak Hakkı gibi isimler vardı.