'Grinin Elli Tonu' durağan bulundu


'Grinin Elli Tonu' durağan bulundu

'Grinin Elli Tonu' durağan bulundu
Tüm dünyada büyük ses getiren 'Grinin Elli Tonu' serisinin aynı adlı ilk kitabı Sam Taylor-Johnson yönetmenliğinde sinemaya uyarlandı. Peki roman beyazperdede beklentileri karşılıyor mu?

Dünya çapında pek çok film eleştirmeni tarafından başarısız bulunan filmle ilgili en çok konuşulan konulardan biri de hikâyenin başkarakteri Christian Grey’i canlandıran Jamie Dornan üzerine oldu. Dornan’ın rolün altından kalkıp kalkamayacağı üzerine pek çok eleştirmen sayısız fikirler yürüttü. En nihayetinde ise filmi izleyen eleştirmenlerin olumsuz yazıları geldi. Vizyona girmesini heyecanla bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan bu eleştiriler, genel itibarıyla filmin çok sıradan ve durağan olduğunu iddia ediyor. Rolling Stone dergisinden Peter Travers, filmin bu kadar sıkıcı olduğuna inanamadığını belirtirken, Independent gazetesinden Kaleem Aftab ise Jamie Dornan’ın performansını zayıf bulduğunu söyledi.

Filmin yönetmeni Taylor-Johnson, öncesinde film üzerine çalıştıkları dönemde yazar E. L. James ile işbirliklerinin zorluklarından bahsetmişti. Yönetmen, “Bir yazarla çalışmak zor. Hiç yardımcı olmadığını söyleyemem ama bazı zamanlar gerçekten çok çok zorlayıcıydı” demişti. Bu kez filmle ilgili James’ten gelen açıklama ise ikircikliydi. James, romanlarında yarattığı atmosferin filmin içinde yer alması için mücadele verdiğini belirtirken, galada, bu kadar ilgiye alışık olmadığını eve dönüp bir cin tonik içmek için sabırsızlandığını belirtti. (Milliyet Sanat )


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  sanat

  ,

  Milliyet

  ,

  İddia

  ,

  yazar

  ,

  film

  ,

  açıklama