Grup Yorum üyeleri açlık grevine başlıyor

Grup Yorum üyeleri açlık grevine başlıyor
Grup Yorum üyeleri açlık grevine başlıyor
Grup Yorum, yurtdışı yasağının kaldırılması, tutuklu üyelerinin serbest bırakılması için 14 Şubat'tan itibaren bir aylık açlık grevine başlıyor.

Grup Yorum , yurt dışı yasağının kaldırılması ve AKP 'nin 'sanata saldırılarının' son bulması için açlık grevine başlayacaklarını açıkladı. Ayfer Rüzgar, Ali Aracı ve Sultan Kavdar’ın da yargılandığı son DHKP-C Davası’nda grup üyelerine yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra 'muhalif olan tüm sanatçıların hedef alınması, tiyatroların kapatılması, özel tiyatrolara ödeneklerin kesilmesi, filmlerden desteğin çekilmesi, oyuncuların dizilerden çıkartılması, heykellerin yıktırılması, şarkıların yasaklanmasına ve son olarak Grup Yorum üyelerine ilişkin yurt dışı yasağının konulmasına' karşı açlık grevine gideceklerini açıklayan grup üyeleri şunları söyledi:

“Yurt dışına çıkış yasakları koyarak, dünya halkları ile dayanışmamızı, yoksulluktan dolayı yurtdışına çıkmış insanlarımızla bir araya gelmemizi engellemek istiyorlar. Asla buna izin vermeyeceğiz. Tüm dünya halkları için atıyor yüreğimiz, tıpkı komutan Che gibi. Yurtdışı yasaklarının kaldırılması, grubumuz ve tüm sanatçılar üzerindeki baskılara son verilmesi için, direnişin simgesi Kazova işçilerinin kurduğu kültür merkezinde 14 Şubat’ta 1 aylık açlık grevine başlıyoruz.”