Grup Yorum yüzbinlere söyleyecek

Grup Yorum yüzbinlere söyleyecek
Grup Yorum yüzbinlere söyleyecek
Protest müziğin Türkiye'deki simge ismi Grup Yorum, Bağımsız Türkiye Konseri'nin üçüncüsünü 14 Nisan Pazar saat 15.00'te bugün düzenliyor. Ücretsiz konserde hedef 500 bin seyirci.

‘Sıyrılıp Gelen’, ‘Cemo’, ‘Haziran’da Ölmek Zor’, ‘Haklıyız Kazanacağız’, ‘Sevda Türküsü’ gibi şarkıları geniş kitleler tarafından ezbere bilinen protest müziğin dev ismi Grup Yorum , Bağımsız Türkiye Konseri’nin üçüncüsünü düzenliyor. İlki 2011’de 150 bin, ikincisi geçen yıl yaklaşık 350 bin kişinin katılımıyla düzenlenen serinin üçüncü konserinde 500 bin seyirci hedefleniyor. 14 Nisan Pazar günü saat 15.00’te Bakırköy Halk Pazarı’nda düzenlenecek ücretsiz konserde herkesin ezbere bildiği Yorum şarkılarının yanı sıra daha yayınlanmadan el konulan yeni albümlerinden iki şarkı da ilk kez seyirciyle buluşacak. İdil Halkoyunları Ekibi ve Beşik Halk Dansları Topluluğu da kimi şarkılarda dans gösterisi yapacak.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Grup Yorum’a birçok konuk sanatçı eşlik edecek. Grup Yorum’un söyleyeceği bazı şarkılarda solistlik yapacak sanatçılar ise şöyle: Adile Yadırgı, Sinan Tuzcu, Dolunay Soysert, Derya Alabora, Mehmet Aksoy, Bülent Emrah Parlak, Işıl Özgentürk, Hüseyin Turan, Ayla Yılmaz, Efkan Şeşen, Barış Atay, Eşber Yağmurdereli, Yaşar Kurt, Derya Petek, Apolas Lermi, Cahit Berkay, Erdal Bayrakoğlu, Grup Abdal, Hakan Yeşilyurt, Karmate, Marsis, Nejat Yavaşoğulları, Niyazi Koyuncu, Okşan Dede, Sadık Gürbüz, İsmail Hakkı Demircioğlu, Selçuk Balcı, Suavi, Yasemin Göksu... Genco Erkal da okuyacağı şiirlerle konserde sahne alacak.