Gül Gölge Saygı'dan Elif Gönlüm'e suç duyurusu

Gül Gölge Saygı'dan Elif Gönlüm'e suç duyurusu
Gül Gölge Saygı'dan Elif Gönlüm'e suç duyurusu
Gül Gölge Saygı, milli basketbolcu Kerem Gönlüm'ün eşi Elif Gönlüm'ü 'Beni tehdit ediyor' diyerek savcılığa şikayet etti. Polis, Elif Gönlüm'ün evinde arama yaptı.

Gül Gölge Saygı, milli basketbolcu Kerem Gönlüm’ün eşi Elif Gönlüm’ü ‘Beni tehdit ediyor’ diyerek savcılığa şikayet etti. Polis, Elif Gönlüm’ün evinde arama yaptı.

Makaron'dan Gülşen Yüksel'in haberine göre;

Gül Gölge Saygı, bir dönem yakın arkadaşı olan Elif Gönlüm hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gönlüm’ün yakın çevresine “Gül, eşim Kerem’e özel mesajlar atıyor” dediği iddiası Saygı’yı harekete geçirdi. Avukatı aracılığıyla savcılığa suç duyurusunda bulunan Gölge “Elif benim hakkımda Almanya kaynaklı sosyal medya hesaplarından çirkin haberler yaptırıyor. Telefonuma hakaret, tehdit dolu mesajlar atıyor” dedi. 

CEP TELEFONU POLİSTE
Saygı, Elif Gönlüm’den gelen cep telefonu mesajlarını da delil olarak gösterdi. Savcılığın talebi üzerine, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri Elif Gönlüm’ün evinde arama yaptı. Polis, Gönlüm’ün bilgisayar ve cep telefonu gibi teknik cihazlarına el koydu. Gönlüm, özel hayatın gizliliğini ihlal, hakaret ve tehdit suçlarından şüpheli sıfatıyla ifade verdi. Yayınların Elif Gönlüm tarafından yapılıp yapılmadığı ise araştırılıyor.

2 AY UZAK DURACAK

Avukatı Altın Mimir aracılığıyla İstanbul 8. Aile Mahkemesi’ne başvuran Gül Gölge Saygı lehine mahkeme 2 ay süreliğine koruma amaçlı tedbir kararı verdi. Bundan sonra Gönlüm, Gül Gölge Saygı’nın yanına yaklaşamayacak, iletişim araçlarıyla rahatsız edemeyecek. Bu kararı ihlal etmesi durumunda hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Elif Gönlüm’ün avukatı Emin Canacankatan bu karara itiraz ettiği halde mahkeme itirazı kabul etmedi.