Gülben Ergen'den şimdi de Çanakkale gafı!

Gülben Ergen'den şimdi de Çanakkale gafı!
Gülben Ergen'den şimdi de Çanakkale gafı!
Mısır'da bir kitapçıda gördüğü kitabı Atatürk'ü öven kitap sanarak paylaşan Gülben Ergen, benzer bir gafı Çanakkale Zaferi için de yaptı. Ergen'in sosyal medya hesaplarından "Çanakkale geçilmez" yazısı ile paylaştığı resim, Balkan Savaşı sonrasındaki Anadolu'ya göç esnasından çekildi.

RADİKAL - Gülben Ergen'in sosyal medya hesaplarından Çanakkale Zaferi ile ilgili yaptığı bir paylaşımda yine bir 'gaf'a imza attı. Gülben Ergen, Çanakkale Zaferi mesajında Çanakkale savaşlarını gösteren fotoğraf yerine Balkan Savaşı'na ait bir fotoğrafı paylaştı. 

Gülben Ergen'in paylaştığı fotoğraf, Balkan Savaşları sonrası Anadolu'ya yapılan büyük göç sırasında çekilmiş. 

Gülben Ergen bu fotoğrafın üzerine "Çanakkale geçilmez" yazdı. Takipçileri Ergen'i uyararak resmin Balkan Savaşı sonrasında başlayan göçe ait olduğunu yazdı.

Ergen daha önce de Mısır ziyaretinde bir kitapçıda üzerinde Atatürk resmi olan bir kitabın fotoğrafını paylaşmıştı. Resmin altına da "Mısır'da bir kütüphane...Türkiye ile ilişkilerinin nasıl olduğunun önemi yok...Mustafa Kemal hep var.Hep olacak. Asırlar boyu. Saygınlıkla. Dünyanın her yerinde..." notunu düşmüştü.

Ancak kitabın Arapça kapağında "Tarihin Fitneleri" yazması takipçilerden tepki görmüş, ve Ergen kısa bir süre sonra resmi kaldırmak zorunda kalmıştı.