Gülten Kaya 'o ses' için konuştu!

Gülten Kaya 'o ses' için konuştu!
Gülten Kaya 'o ses' için konuştu!
Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya O Ses Türkiye yarışmasında birinci olan Mustafa Bozkurt için konuştu: Mustafa'nın Ahmet Kaya şarkılarından bir repertuar oluşturması Türkiye'de uzun yıllardır bu şarkıları dinleyemeyen ve bu şarkılara ihtiyaç duyan insanları heyecanlandırdı

Radikal.com.tr - O ses Türkiye yarışmasında Ahmet Kaya şarkıları söyleyerek birinci olan Mustafa Bozkurt hakkında iki yazarımız iki farklı görüş ortaya koymuşlardı. Bunun üzerine Gülten Kaya Koray Çalışkan ’a bir sms atarak “Günaydın, yazının son cümlesi o kadar sahici ki... Evet, Ahmet Sırrı Süreyya’nın aracında olurdu. Bu kadar doğru bir algıya teşekkür etmemek olmaz! Sevgiler” dedi. Bu mesajın üzerine aradığımız Gülten Kaya’dan konu ile ilgili görüş aldık:

“O ses Türkiye yarışması ile ilgili iki farklı yorumu okudum. İkisinde de haklı noktalar var. Ancak beni daha çok Koray Çalışkan’ın son cümlesi ilgilendirdi. Ahmet yaşasaydı bugünlerde Karadenize giden ve orada linç edilen Sırrı Süreyya ve arkadaşlarının yanında olurdu. Onların Karadeniz’e gitme amaçları belli, Ahmet’te onların yanında olurdu. Yarışmada çok güzel sesler vardı bu yarışmanın yurtdışı formatlarına da çok güzel sesler katılıyor. Mustafa yarışmada Ahmet Kaya repertuarı seçmiş. Ahmet Kaya’nın şarkıları sahici ve herkese dokunan şarkılar bu sebepten böyle bir yarışmada Ahmet Kaya şarkıları söylemek çok mantıklı. Mustafa’nın Ahmet Kaya şarkılarından bir repertuar oluşturması Türkiye’de uzun yıllardır bu şarkıları dinleyemeyen ve bu şarkılara ihtiyaç duyan insanları heyecanlandırdı. Ahmet Kaya’yı sevenler Mustafa’yı da destekledi. Ben bunun kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ancak Burak Bey’in de Koray Bey’in de yorumlarında doğru noktalar olduğunu düşünüyorum.”