Gümüşlük Akademisi İstanbul'da

Gümüşlük Akademisi İstanbul'da
Gümüşlük Akademisi İstanbul'da
Gümüşlük Akademisi romandan öyküye, sinemadan müziğe birçok alanda atölyeler düzenlediği 'İstanbul Arnavutköy Programı'na Haydar Ergülen yönetiminde 15 Kasım'da başlıyor.

Bodrum’un Gümüşlük Beldesi’nde 1995 yılında Latife Tekin tarafından kurulan ve kurulduğu zamandan bu yana edebiyat, resim, müzik gibi birçok alanda çalışmalar düzenleyen Gümüşlük Akademisi, çalışmalarına İstanbul Arnavutköy’de de devam edecek. İlki Haydar Ergülen’in yönetiminde 15 Kasım’da başlayacak program kapsamında yazıdan şiire, romandan öyküye, sinemadan müziğe, arkeleojiden felsefeye kadar birçok alanda, aralarında Mario Levi, Haydar Ergülen ve Ümit Ünal’ın da bulunduğu alanında uzman sanatçılar tarafından atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Gümüşlük Akademisi’nin varlık nedeni olan ‘üretim’in amaçlandığı programda katılımcılar, katıldıkları çalışmalarda üretecek ve ürettiklerini paylaşacak. Programda yer alacak çalışmalar ise şöyle; ‘Küçük İskender’le şiir çalışmaları’, ‘Müge İplikçi’yle öykü çalışmaları’, ‘Mario Levi’yle roman çalışmaları’, ‘Haydar Ergülen’le yazı alıştırmaları’, ‘Harun Tekin’le şarkı yazma’, ‘Ümit Ünal’la senaryo bakışı’, ‘İdil Akoğlu’yla reklam yazarlığı’ ve ‘İsmail Gezgin’le arkeoloji dersleri 1’.
Kasım ayı özel etkinliği ise ‘Ruşen Çakır’la Türkiye ’de ve Dünyada Araştırmacı Gazeteciliğin Durumu’. Çakır, iki gün boyunca Türkiye’de ve dünyada araştırmacı gazeteciliğin durumunu masaya yatırıp deneyimlerini paylaşacak.
Programın ayrınıtlı bilgisine ve ücretlerine www.gumuslukakademisi.org adresinden ulaşılabilir.