Gündeme Sezen Aksu damgası

Gündeme Sezen Aksu damgası
Gündeme Sezen Aksu damgası
Geçtiğimiz ay sanat ve eğlence dünyasından magazin sayfalarına yansıyan isimler belirlendi.

Medya takibi ajansı Interpress’in sadece yazılı mecrayı kapsayan araştırmasında, geçtiğimiz ay yayınlanan magazin haberlerinde bir önceki ay olduğu gibi en çok Sezen Aksu’nun adının geçtiği ortaya çıktı.

Ulusal, bölgesel ve yerel iki bine yakın gazete ile dergide çıkan haberlerin incelenmesiyle oluşan Ağustos ayı “Top On” sıralamasında ilk sırada yer alan Minik Serçe, toplam 471 haberle birinci oldu. Megastar Tarkan Harbiye Açıkhava’da verdiği konserlerin ağırlıklı olduğu 455 haber ile ikinciliği alırken, üçüncü sırada ise Ajda Pekkan’ın isminin geçtiği 392 haberle yer aldığı tespit edildi.

Interpress’in yaptığı haber araştırmasında, geçtiğimiz ayın magazin sayfalarında en çok yer alan isimler listesinde dördüncü sırasında Ebru Gündeş 322 haberle yer aldı. Beşinci sırada Demet Akalın 291 haberle yer alırken, Murat Boz ise 288 haberle altıncı oldu. Gülben Ergen 273 haberle gündeme gelerek listede yedinci sırayı alırken, Eylül ayı magazin dünyasının “Top On” sıralamasında Hülya Avşar isminin geçtiği 261 haberle sekizinci olurken, ünlü komedyen Cem Yılmaz 256 haberle dokuzuncu, Meryem Uzerli’nin ise 220 haberle onuncu sırada yer aldığı belirlendi.