Güneş enerjisi santralinde defile yapacak

Güneş enerjisi santralinde defile yapacak
Güneş enerjisi santralinde defile yapacak
Alışılmadık mekânlarda ve tiyatral şovlar eşliğinde yaptığı defilelerle tanınan model ve girişimci temmuz ayında dünyanın ilk defa bir güneş enerjisi santralinde defile yapacak.

Paris’te yaşayan model ve girişimci Jessica Minh Anh ‘J Yaz Defilesi’ adlı şovunu 17 Temmuzda İspanya , Sevilla’daki fütüristik güneş enerjisi santralinde yapacağını duyurdu. Güneş enerjisi santraline şov için 100 metre uzunluğunda bir podyum kurulacak. Gemasolar adlı santral, binlerce devasa aynayla çevrelenmiş durumda. Jessica kendisinin de model olarak katılacağı defilede bu aynalardan gelecek güneş yansımalarını da kullanacak.
Sadece güneş enerjisini kullanarak günde 24 saat elektrik üreten Gemasolar dünyada türünün tek örneği. Burası daha önce Louis Vuitton, Mercedes Benz ve Ford gibi dünyaca ünlü markaların kampanyalarına mekân olduysa da ilk kez bir defileye ev sahipliği yapacak.

Santralin yöneticisi Raul Mendoza Ruiz, “Gemasolar gelecek nesillerde göreceğimi enerji santrallerinin uluslararası sembolü niteliğinde olup, geleceği temsil ediyor. Tıpkı modada Jessica’nın yaptığı gibi” diyor. ‘J Yaz Defilesi’, beş ayrı kıtadaki 15 ülkeden haute couture ve yüksek kalitede hazır giyim örneklerine yer verecek bir karma defile olacak.
BÜYÜK KANYON’DA DA DEFİLE YAPTI EYFEL'DE DE
Daha önce ABD’deki Büyük Kanyon’da, Paris’te Eyfel Kulesi’nde, Londra’daysa Tower Bridge’te çarpıcı defileler organize etmiş olan Jessica Minh Anh, son lokasyonu olan Gemasolar için “Burası benim nefesimi kesti. Santral nadir bir modern güzelliği temsil ediyor. En iyi tasarımları ve sürdürebilirlik çabalarını tek bir mekânda topluyor” diyor.

 

 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Londra

  ,

  İspanya

  ,

  Kanyon

  ,

  Ünlü

  ,

  Modern

  ,

  Ford

  ,

  Güneş

  ,

  elektrik

  ,

  Enerji