GÜNÜN (7 Nisan) FİLMİ: GÖRÜNMEYEN KADIN

GÜNÜN (7 Nisan) FİLMİ: GÖRÜNMEYEN KADIN
GÜNÜN (7 Nisan) FİLMİ: GÖRÜNMEYEN KADIN
Büyük yazar Charles Dickens'ın 'yasak' aşkı Nelly Ternan'ın yaşamını gözler önüne seren 'Görünmeyen Kadın', bu akşam (21.30 Atlas) 33. İstanbul Film Festivali'nin Akbank Galaları'nda Türkiye prömiyeri yapıyor. Holllywood'un yıldız oyuncusu Ralph Fiennes'in yönetip başrolünde oynadığı filmde Felicity Jones, Kristin Scott Thomas da var.

GÖRÜNMEYEN KADIN / THE INVISIBLE WOMAN

Yönetmen: Ralph Fiennes/ Oyuncular: Ralph Fiennes, Felicity Jones, Kristin Scott Thomas, Tom Hollander, Joanna Scanlan, Perdita Weeks, Amanda Hale, Tom Burke/ İngiltere / 2013/ 111 dk.
7 Nisan 21.30, Atlas

Ralph Fiennes’ın hem yönetmen koltuğunda hem de başrolde izleyiciyle buluştuğu ‘Görünmeyen Kadın’, Charles Dickens’ın büyük aşkı Nelly Ternan’ın yaşamını gözler önüne seriyor. İngiltere’nin büyük romancısı Dickens 45 yaşında, evli ve on çocuklu bir adam. Viktorya döneminin ahlak timsali, zamanının en büyük edebiyat ‘ikonu’ Dickens, 18’ine yeni giren Nelly Ternan’a âşık oluyor. Fiennes’ı yönetmen koltuğuna ikinci kez oturtan bu dönem filminin senaryosunu Abi Morgan (The Iron Lady) yazmış. Oyuncuların kusursuz bir performans sergilediği filmde, büyük yazar Dickens duygusal olarak dengesiz, tutkulu, insanları yönetmeyi seven bir adam, Nelly ise ‘görünmez bir hayat ’ sürmeye mahkûm genç bir kadın...


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  hayat

  ,

  Edebiyat

  ,

  Kadın

  ,

  Ahlak

  ,

  yazar

  ,

  genç