GÜNÜN (8 Nisan) FİLMİ: AŞK BULMACASI

GÜNÜN (8 Nisan) FİLMİ: AŞK BULMACASI
GÜNÜN (8 Nisan) FİLMİ: AŞK BULMACASI
'İspanyol Pansiyonu'nun yönetmeni Cedric Klapisch'in New York'ta geçen taptaze, enerji dolu, seksi romantik komedisi 'Aşk Bulmacası', bu akşam (21.30, Atlas) İstanbul Film Festivali'nin Akbank Galaları'nda. Başrolde Audrey Tautou var.

AŞK BULMACASI/ CASSE-TÊTE CHINOIS

Yönetmen: Cédric Klapisch/ Oyuncular: Romain Duris, Audrey Tautou, Cécile De France, Kelly Reilly, Sandrine Holt, Margaux Mansart/ Fransa / 2013/ 117 dk.
8 Nisan 21.30, Atlas

Ünlü Fransız senarist-yönetmen Cedric Klapisch, Barselona’da geçen ‘İspanyol Pansiyonu’ filminden on bir; onun devamı niteliğindeki, Avrupa ’da geçen ‘Rus Bebekler’ filminden sekiz yıl sonra, New York’ta geçen taptaze, enerji dolu, seksi romantik komedi ‘Aşk Bulmacası’ ile beyazperdeye dönüyor. Kahramanımız Xavier artık kırk yaşına gelmiş ve henüz boşanmıştır. İngiliz olan eski eşi Wendy’nin peşinden, çocuklarının da yaşadığı New York’a gelir; kendine Çin Mahallesi’nde bir ev tutar. Ne var ki, Xavier’nin varoluşsal sorunları sürüp gittikçe, eski aşk meseleleri sökün ettikçe ve hatta Hegel’in hayaleti de ziyarete gelince anlaşılır ki, burada da hayat pek öyle sakin geçmeyecektir.