GÜNÜN (9 Nisan) FİLMİ: KİTAP HIRSIZI

GÜNÜN (9 Nisan) FİLMİ: KİTAP HIRSIZI
GÜNÜN (9 Nisan) FİLMİ: KİTAP HIRSIZI
John Williams imzalı müziğiyle Oscar'a aday gösterilen 'Kitap Hırsızı', bu akşam (21.30, Atlas) Akbank Galaları kapsamında ilk kez seyirciyle buluşuyor. Boşrolünde Geoffrey Rush ve Emily Watson'ın oynadığı film, Nazi Almanya'sında komünist annesinden ayrılmak zorunda bırakılan ve başka bir aileye evlatlık verilen Liesel'in yaşadıklarını perdeye taşıyor.

KİTAP HIRSIZI/ THE BOOK THIEFYönetmen: Brian Percival/ Oyuncular: Geoffrey Rush, Emily Watson, Sophie Nelisse, Ben Schnetzer, Nico Liersch, Barbara Auer/ ABD , Almanya / 2013/ 131 dk.
9 Nisan 21:30, Atlas/ 10 Nisan 19:00 Rexx/ 11 Nisan 21:30 City’s

Markus Zusak’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan Kitap Hırsızı, soykırıma dair etkileyici bir hikâye anlatıyor. ‘Ölüm’ün anlatıcılığında bizi Nazi Almanya’sına götüren film, komünist annesinden ayrılmak zorunda bırakılan ve başka bir aileye evlatlık verilen Liesel’in yaşadıklarını perdeye taşıyor. Ülkede kitaplar yakılırken okumaya merak salan küçük kızın hayatı, yeni anne ve babası, eski aile dostları Yahudi Max’ı evlerinde saklamaya karar verdiğinde bir kez daha değişiyor. Savaşın gölgesinde, sürekli ölümle dans eden insanların hayatına odaklanan Kitap Hırsızı, benzersiz bir büyüme öyküsü.
2013 Hollywood FF Spot Işıkları Ödülü (S. Nélisse)
2013 Satellite Yıldız Performans (S. Nélisse)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Almanya

  ,

  Hollywood

  ,

  Nazi

  ,

  kitap

  ,

  Aile

  ,

  film

  ,

  komünist

  ,

  Yahudi