GÜNÜN FİLMİ: Sözcükler ve Resimler

GÜNÜN FİLMİ: Sözcükler ve Resimler
GÜNÜN FİLMİ: Sözcükler ve Resimler
Hollywood'un emektar yönetmenlerinden Fred Schiepisi'yi seyircisiyle tekrar buluşturan 'Sözcükler ve Resimler', sinemacının türe nasıl zeki katkıları olduğunu düşününce ('Roxanne', 'IQ') insanı daha da heyecanlandıran bir romantik komedi. Üstelik başrollerden birinde de Juliette Binoche var.

SÖZCÜKLER VE RESİMLERKarizmatik ama yeteneği inişe geçen yazar Jack ile albenili, saygın ama eski ateşi kalmayan ressam Dina, bir okulda öğretmen olarak çalışıyorlar. Bir resmin (Dina’nın uzmanlık alanı) bin söze (Jack’in uzmanlık alanı) bedel olup olmadığı konusunda tüm okulu etkisi altına alan bir rekabete girişmeleri uzun sürmüyor. Başta birbirlerinden hiç hazzetmeyen bu ikili, önce azılı birer rakip, sonra da fena halde âşık olacaklar. İzleyiciyle ilk kez Toronto Film Festivali’nde buluşan bu romantik komedi Fred Schepisi’nin en yeni çalışması. Yönetmeni, The Eye of the Storm, Six Degrees of Separation, Roxanne filmleriyle ve Empire Falls adlı ödüllü dizisiyle anımsayacaksınız.

13 Nisan 21.30 Atlas, 20 Nisan 11.00 City’s, 14 Nisan 21.30 Rexx
WORDS AND PICTURES / Yönetmen: Fred Schepisi / Senarist: Gerald Di Pego / Görüntü Yönetmeni: Iıan Baker / Kurgucu: Peter Honess / Özgün Müzik: Paul Grabowsky / Oyuncular: Clive Owen, Juliette Binoche, Valerie Tian, Keegan Connor Tracy, Bruce Davison, Adam Dimarco, David Neghaban / Yapımcı: Curtis Burch, Gerald Di Pego / Yapım Şirketi: Latitude Productions, Lascaux Films / Dünya Hakları: Voltage Pictures / Türkiye Hakları: Tanweer Abd / 2013 / DCP / Renkli / 111´ / İngilizce; Türkçe altyaz