Güzide Duran'a siber saldırı başlatan ünlü kim?

Güzide Duran'a siber saldırı başlatan ünlü kim?
Güzide Duran'a siber saldırı başlatan ünlü kim?
Geçtiğimiz günlerde Amerika'da yaşan Güzide Duran-Adnan Aksoy çiftinin, aralarının çok kötü olduğu, boşanma noktasına geldikleri ve Adnan Bey'in iflas ettiği haberleri çıktı hemen hemen bütün gazetelerde...

Hürriyet gazetesinden İzzet Çapa, Güzide Duran-Adnan Aksoy çifti hakkında çıkan boşanma haberlerinin perde arkasının yazdı:

Valla arkadaşlar kusura bakmasın ama yazdıkları haberde, Amerika’da yaşadıkları dışındaki bütün bilgiler külliyen yanlıştı. Gelin ben size işin doğrusunu anlatayım...

Her şeyden önce Güzide’nin eşi ‘tekstilci’ falan değil; Boğaziçi mezunu bir makine mühendisi.
Elbette kimsenin cebindeki para kimseyi ilgilendirmez ama ortada işlerinin bozulması veya iflas etmesi gibi bir durum da yok.

Evet, Güzide-Adnan Aksoy çiftini önümüzdeki günlerde mahkeme koridorlarında göreceğiz görmesine fakat bunun sebebi boşanmaları değil, sosyal medyada Duran’a karşı başlatılan çirkin karalama kampanyası...
Karı-koca bu işin arkasındaki isimlerin bulunup, cezalandırılması için adliyede olacaklar.
Olayın iç yüzünü bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim; bir süredir, Instagram’da açılan hesaplar üzerinden Güzide’ye ‘saldırı’ düzenleniyor.
Üstelik bunu yapan kişi onun fotoğraflarını basıp, altına hakaretler yağdırmakla kalmıyor, aynı zamanda bu fotolara gazeteci ve ünlüleri de etiketliyor.
Neyse sonunda ‘CSI: Cyber’ dizisindeki gibi Bilişim Suçları devreye girmiş ve bunu yapanın kim olduğu IP adresinden tespit edilmiş.

Dedikodulara göre bu sosyal medya ‘gangsteri’ hepimizin yakından tanıdığı, bayağı şöhretli bir isimmiş.
Eski yakın arkadaşının böylesine ‘çıldırıp’ Güzide’yi hedef almasının sebebi ise ayrıldığı sevgilisinin Aksoy çiftinin bir kız arkadaşıyla yeni bir aşka yelken açmasıymış.
Bundan sonrasını benim gibi bariyerden değil, kariyerden gelen gazeteci arkadaşlara havale ediyorum. Gereğini yaparlar, eminim...