H1N1 şüphesi linç ettirecekti!

BUENOS AIRES - Arjantin’de bir grup, H1N1 virüsü taşıdığı düşünülen kişilerin yolculuk ettiği bir otobüse saldırarak linç girişiminde bulundu.
Sınırdaki Mendoza bölgesinin Godoy Cruz kasabasında meydana gelen olay, 43 yolcunun bulunduğu Şili otobüsünün sınırı geçişi sırasında sağlık kontrolünden geçmesi ve yolculardan birinde domuz giribi belirtilerinin görülmesiyle başladı. Otobüs söz konusu yolcunun sağlık kontrollerinin yapılması için hastaneye götürüldü. Bu sırada radyo ve televizyonlardan sınır bölgesinde böyle bir vakanın olduğunu duyan bir grup kasaba sakini hastaneye akın etti. Kasabalılar etrafını sardıkları otobüse taş ve sopalarla saldırarak, “Götürün onları buradan! Başka yere gitsinler!” diye bağırdı. Polisin öfkeli kalabalığa müdahalesi sonucu çıkan arbedede göstericiler arasından bir kişi ve altı polis hafif şekilde yaralandı.
Yapılan kontrollerdeyse hasta olduğundan şüphelenilen ve tepkiler karşısında korkuya kapılan erkek yolcunun virüs taşımadığı belirlendi. Şili’de bugüne kadar doğrulanmış 24 vaka, Arjantin’de ise yeni açıklanan bir vakayla birlikte iki vaka bulunuyor. (afp)