Hadise'nin dekoltesi RTÜK'ü böldü


Hadise'nin dekoltesi RTÜK'ü böldü

Hadise'nin dekoltesi RTÜK'ü böldü
'Hey Canlı' programında "O ne dekolteydi" anonsuyla verilen habere tepki gösteren RTÜK üyeleri, ceza konusunda 4'e 4 eşit kaldı.

Show TV’de Özge Ulusoy’un 9 Aralık 2013 tarihinde yayınlanan “Hey Canlı” adlı magazin programında “Ve Hadise, gözleri şaşı etti, dilleri lâl etti ve o ne dekolteydi” anonsuyla verilen Hadise’nin dekolte kıyafetleri RTÜK’ü böldü.

RTÜK uzmanlarının hazırladığı raporda dekolteye yakın çekim yapıldığı, göğüslere arka arkaya dikkat çekildiği, gençlerin ahlakına zarar verecek saatte ve koruyucu sembolsüz yayınlandığı vurgulanarak şunlara yer verildi:

DEKOLTEYE ODAKLANMA
“Yayının kadın bedeninin cinsel obje olarak algılanmasına neden olacağı değerlendirilmiştir. Dekolteye odaklanılmasına yönelik çabanın, yayıncı sorumluluğuyla bağdaşmadığı, böylece hem kadın bedeninin bir meta gibi gösterilerek istismar edildiği hem de çocuk ve gençlerin bu tür ifade ve görüntülerden olumsuz yönde etkilenebileceğinin gözardı edildiği değerlendirilmiştir.” RTÜK Üst Kurulu üyelerinden Davut Dursun, Esat Çıplak, Süleyman Demirkan ve Ali Öztunç ihlal bulunmadığını savunurken, Taha Yücel, Hasan Tahsin Fendoğlu, Hamit Ersoy ve Nurullah Öztürk ihlal bulunduğu için ceza verilmesini istedi.

BİR DAHA BAKILACAK
Bir üyenin toplantıda bulunmaması nedeniyle oylar 4’e 4 eşit çıktı. Üst Kurul, Hadise’nin dekoltesine bir daha bakılmasını kararlaştırdı. Kaynak : (Gazetevatan)