Hadise'ye destek, düm tek tek!

Hadise'ye destek, düm tek tek!
Hadise'ye destek, düm tek tek!

Türkiye?den gelen gazeteci grubuyla söyleşen Hadise?ye, Türk gazeteciler şans getirmesi için küçük tılsımlar taktı (üstte). Hadise, tüm ekibin şovun parçası olduğunu söylüyor (solda).

Provalar tamamlandı, şans tılsımları takıldı, moraller yüksek. Hadise ve ekibi büyük geceye hazır! Final öncesi Hadise'nin yanındaydık
Haber: Ç. BEGÜM SOYDEMİR / Arşivi

MOSKOVA - Bu gece 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi ‘Düm Tek Tek’ adlı şarkısıyla temsil edecek olan 23 yaşındaki Hadise, final öncesi hissettiklerini bir grup gazeteci aracılığıyla paylaştı. Toplantıya son derece enerjik ve moralli gelen Hadise’ye nazar boncuğu, uğurböceği, at nalı, dört yapraklı yonca gibi şans getireceğine inanılan küçük tılsım takılar takıldı; hayranlarının sponsoru Yedigün’ün sitesine bıraktığı mesajlardan oluşan bir defter hediye edildi. Hadise finalde takıları elbisesinin beline iliştireceğini, uğur olaraksa çok sevdiği birinin hediyesi nazar boncuğunu taşıyacağını söyledi. 

Kırmızı ışıkla devam...
 
Hazırlık döneminde organizasyondaki rejiyle uyumsuzluklarının canını çok sıktığını anlatan Hadise, her ülke mutsuz olduğu için ekibin son anda değişmesiyle biraz rahat nefes aldığını söyledi. Gece gündüz yaptığı provaların, reji yüzünden sahnede belli olmadığını anlatan şarkıcı, “Çok titiz bir çalışma yürütüp görüntülerin saniye saniye nerelerden nasıl alınacağını yazdığımız halde, hiç istediğimiz gibi olmadı. Ama şimdi çok daha iyi. Onları da anlıyorum, ışıklandırmayı falan göstermek istiyorlar ama baştan dedik ki kırmızı ışık istemiyoruz çünkü kostümümüz kırmızı. Ama ışıkçı böyle demiş. Yapalım, olmazsa değiştiririz, dedik. Bu gece arkamız maalesef gene kırmızı ışıkla. En güzeli, herkesin kendi rejisörünü getirmesi. Provalarda rüzgâr istiyoruz deyip durduk, hiç yok. Yarı finalde birden nasıl bir rüzgâr, her tarafım açıldı! Tüm ülkeler bunu yaşadığı için anlatıyorum. Yoksa içeriden bilgi vermek istemem ama Türkiye’den ne bu kırmızılık diye tepki geldi. Ama şu an mutluyuz” dedi.
Hadise, “İlk ve son sıradaki şarkıların daha yüksek puan topladığına inanılıyor. 18. sıra için tahminler nasıl?” sorusunu “Bülend Özveren, 16’yla 19’uncu sıralar arasının iyi bir yer olduğunu söyledi. Ona güveniyorum” diye yanıtladı. 

‘Hannibal, bırak beni!’

Hadise, “Herkes şovun parçası olsun istiyorum. Kadın vokalimizi Belçika’dan, erkek vokalimizi Hollanda’dan bulduk. Şovu Ricardo Overman çizdi. Bazı ülkelerde çok komik şovlar olabiliyor. Ülkemi öyle görmek istemem. Bence ülkesini en güzel temsil edenlerden biriyim” dedi. Türkiye’de basının eleştirilerinde zaman zaman çok acımasız olabildiğini belirten Hadise, sözü kahkahalarla rüyasında Hannibal Lecter’ın kendisini kaçırdığını gördüğünü anlatarak bağladı. “Hannibal’e, gitmem lazım, Eurovision’a yetişmeliyim diye haykırdım, korkunçtu” diyen Hadise, ‘asıl kâbus’un geride kaldığını, yüzünde çıkan yaraların iyileştiğini açıkladı.
En uygun slogansa Hadise’nin bu yılki reklam yüzü olduğu Yedigün’ün ‘www.yedigunyildizlari.com’ sitesine başvurarak Eurovision’u Moskova’da izleme şansı elde eden Hadise hayranı beş gencin bir ağızdan söylediği cümleydi: “Hadise’ye destek, Düm Tek Tek!”