HAFTA SONU

Türkiye'ye bagel lezzetini taşıyan önemli isimlerden biri olarak tanıdık Tribeca'yı. Salataları ve tatlıları da gayet iyiydi.

Ormanın içinde yemek, müzik eğlence
Türkiye'ye bagel lezzetini taşıyan önemli isimlerden biri olarak tanıdık Tribeca'yı. Salataları ve tatlıları da gayet iyiydi. Yanlış anlamayın, hâlâ da öyle. Sadece bu lezzetlerden ötesini sunmaya başladılar. Hem de son yılların moda alanı Park Orman'da. Tribeca Xclusive çam ağaçlarıyla dip dibe, pofuduk minderlerin üzerinde keyifle yudumlayacağınız margaritalar ve özenle pişirilmiş kocaman tabaklarla servis edilen yemekler sunuyor. Üstelik sonrasında verandaya kurulmuş barda seçilmiş müziklerle eğlenceye devam edebilirsiniz.
Tribeca Xclusive'de Park Orman konseptine uygun olarak tamamen tahta ve naturel malzemeler kullanılmış. Girişteki tüm duvarı kaplayan New York manzarası ile kendinizi bir anda Amerika'da buluyorsunuz. İç mekânda bulunan uzun bar kısmı kışın bir şömine ile orman evi keyfi yaşatmak üzere hazırlanmış. Sadeliğin hâkim olduğu dekorasyonu balon lambalar tamamlıyor. Üç kattan oluşan ve tamamen ormana bakan çam ağacından yapılmış veranda kısmının ilk katı yemek için ayrılmış. İkinci kat yemek sonrası alkollü içeceklerinizi yudumlamanız için. Üçüncü katta ise tamamen yayılmaya yönelik büyük ve rahat minderler yer alıyor.
Başta da söyledik, burada Tribeca'nın klasik lezzetleri dışında özel düşünülmüş yemeklerden de tadabileceksiniz. Karides / kalamar stir fry bunlardan biri. Karışık sebzeli ve baharatlı karides / kalamar, kızarmış elma patates ile servis ediliyor.
İşte diğer seçenekleriniz: Adaçaylı özel bir sos ile marine edilerek ızgara edilmiş somonun haşhaşlı fettucine ve salata ile servis edildiği adaçaylı somon ızgara... Köri sos ve sebze ile pişirilen iri kesilmiş tavuk göğüs bonfile parçalarının kızarmış patates ile servis edildiği körili tavuk... Tribeca sos ile sunulan ince dilimlenmiş bifteğin sarı biberli mantar sote ve kızarmış patates ile servis edildiği steak Tribeca... Ve bildiğimiz kebapların farklı bir yorumu olan trio kebap...
İçecekler de çeşitli. Alkollü kokteyller, margaritalar, freezer'lar, şarap ve bira çeşitleri arasından bir seçim yapabilirsiniz.
Bir iyi haber daha var: Cumartesi ve pazar günleri hazırlanan brunch. Ne de olsa bir tatil sabahında 20 çeşit salata, 4 farklı ana yemek, makarna çeşitleri, omlet, pancake, bagel sandviç, tatlı ve meyvelerle dolu bir büfeyle karşılaşmak iyi bir şey...
Tel: (0212) 328 20 00 / 11-31