Hafta sonu önerileri

Yaz sıcaklarıyla birlikte özellikle
İstanbul'daki büyük oteller havuz sezonunu açmaya başladı.

Havuz sezonu açıldı
Yaz sıcaklarıyla birlikte özellikle
İstanbul'daki büyük oteller havuz sezonunu açmaya başladı. Ceylan Inter-Continental
İstanbul'un havuzu da yazın bunaltıcı sıcağında serin bir alternatif sunuyor. Çevre düzenlemesi ile bütünleşen, konuklarına
şehir ortasında bir vaha bulmanın keyfini yaşatan havuzun mavi sularında ferahlarken ailenin tüm fertleri için düşünülmüş düşük kalorili yemekleri, burger ve ızgara çeşitlerini, dünya mutfaklarından örnekleri ve serinletici kokteylleri de deneyebilirsiniz. Çocuklar için özel bir bölümü bulunan ve haftanın yedi günü sabah 06.30'dan başlayarak akşam 20.00'ye kadar açık olan havuzda, şezlong ve havlu servisi ise ücretsiz olarak veriliyor. Sağlıklı yaşamı ilke edinenlerin tercihiAthletic Club'a üye olanlar ise havuzun yanı sıra fitness center, Türk hamamı ve saunadan da yararlanabiliyor. Gelelim para meselesine... Havuz fiyatları hafta içi 10, cumartesi günleri 20, pazar günleri ise 25 dolar. 8 yaşın altındaki çocuklara yüzde 50 indirim uygulanıyor. Fitness center, açık havuz, Türk hamamı ve sauna dahil üyelik ücretleri ise tek kişi için aylık 160, üç aylık 400, altı aylık 640, yıllık 1200 dolar. İki kişi için ise aylık 260, üç aylık 650, altı aylık 1140, yıllık 1700 dolar ödemek gerekiyor. Tel: (0212) 231 21 21Kesenize uygun Çin mutfağı
Çin yemeğinin tadına bakmak için cüzdanınızın
şişkin olması gerekmiyor. Cihangir Akyol Caddesi'ndeki China Club, hem kesenize uygun hem de bol çeşitli. Altı masalı, 25 - 30 kişilik mekan dışarıdan pek iddialı görünmese de, semtin popüler yerlerinden.
İçinde Teoman, Mercan Dede, Aylin Aslım, Deniz Pulaş, Orhan Pamuk, Vivet Kanetti ve Savaş Ay gibi isimlerin de bulunduğu 550 kişilik bir müşteri listeleri var.
İstanbul'da tarzının ilk örneği China Club, ucuz fast - food Çin yemeği konseptini Türkiye'ye kazandıran yer olarak biliniyor. Mekan 1995 yılında Ortaköy'de ilk açıldığında
bir benzeri daha yokmuş. Burada satılanın, Amerikan tarzı köşe başı Çin yemeği olduğu söylenebilir. Fakat bu sizi yanıltmasın, China Club'daki yemekler en az pahalı Çin restoranlarındaki yemekler kadar lezzetli, çünkü burada da Çinli aşçılar tarafından özenle pişiriliyor.
İnsanların China Club'ı tercih etme nedeni biraz da buranın, aynen adında olduğu gibi, bir kulüp havasında olması. Genelde gelen müşterilerin çoğu birbirlerini tanıyorlar, gecenin sonuna doğru masalar birleşiyor ve havada bir eğlence rüzgarı esiyor. China Club, birçok kişinin eğlence mekanlarına dağılmadan önce uğradıkları bir yer aynı zamanda.
Burayı diğer Çin restoranlarından farklı kılan diğer bir özellik de, mekanda asla Çin müziği çalınmaması. Bunun nedeni, müşterilerin bu tarz müzikten hoşlanmamalarıymış.
Çorbadan başlangıç yemeğine, tavuklu yemekten
etlisine, deniz mahsullerinden sebzeli, karidesli ya da sade pilavına, makarna çeşitlerinden tatlıya 48 yemek seçeneği menüden size gülümsüyor. Dilerseniz China Club'ın en ucuzu 3 milyon 400 bin TL, en pahalısı ise 7 milyon 350 bin TL olan 8 farklı mönüsünden birini de tercih edebilirsiniz.
Taksim, Gümüşsuyu ya da Nişantaşı civarlarında oturuyorsanız, China Club'ın hızlı paket servisinden yararlanabilir, evinizde bir kadeh şarapla Çin mutfağının keyfini yaşayabilirsiniz.
Adres: Akyol Caddesi, 33/A Cihangir
Tel: (0212) 293 06 02