HAFTA SONU REHBERİ

Bir Kültür Sanat Merkezi yeni yılın ilk sergisinde İzmirli ressam Erdoğan Zümrütoğlu'nu ağırlıyor.

Ressam ile şair buluşuyor
Bir Kültür Sanat Merkezi yeni yılın ilk sergisinde İzmirli ressam Erdoğan Zümrütoğlu'nu ağırlıyor. Bir Ressam ve Bir Şair adlı sergi, Zümrütoğlu'nun, şair-yazar Antonin Artaud'nun dünyası ile kurduğu diyaloğu ortaya koyuyor. Sergi 1 Mart'a kadar açık kalacak. Tel: (0212) 291 28 71Küba'dan ithal caz
Fujifilm Week-Ends konserleri Tony Martinez & The Cuban Power ile 8-9 Şubat tarihlerinde Babylon'da devam ediyor. Saksofoncu ve piyanist Martinez beste ve düzenlemelerinde, ülkesi Küba'nın güncel akımları ile Fransız ekolünden edindiği etkileşimleri başarıyla birleştiriyor. İlk albümü 'La Habana Vive'de Gonzola Rubalca, Julio Padron ve Mario Hernadez gibi yıldızların eşlik ettiği Tony Martinez'i Latin caz tutkunları kaçırmamalı.
Tel: (0212) 292 73 68


Modjo geliyor...
Disco'nun başarılı ismi Fransız ikili Modjo, 9 Şubat'ta İstanbul'a geliyor. Lady, Chillin' ve şimdi de What I Mean ile tüm dünyada tanınan ikili (Roman ve Yann), Hilton Convention Center'da kanlı canlı karşımızda olacak. Son yıllarda atağa geçen Fransız disco müziğinin bu popüler grubu eşliğinde dans etmek isteyenler kaçırmasın.
Tel: (0212) 315 60 00


Şarapçılara davet
Hyatt Regency Istanbul'un içindeki İtalyan restoranı Spasso 9 Şubat'a kadar sürecek olan Antinori Şarapları Haftası'nda 600 yıllık geçmişi olan bir şarap keyfi sunuyor. Haftaya 1365 yılından itibaren İtalya'nın en iyi şarap imalatçı ailesinin 26'ncı neslini temsilen Antinori ailesinden Allegra Antinori de katılıyor. Ayrıca yeni şefin hazırladığı geleneksel İtalyan yemekleri de sizleri bekliyor.
Tel: (0212) 225 70 00


Urfa'dan New York'a müzik hattı çekildi
Apple Bilkom'un düzenlediği i-CAN Film ve Müzik Yarışması'nın müzik kategorisinde sıralamaya giren ilk 10 eser, Universal Müzik'in katkılarıyla müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Yarışmanın jürisinde bulunan Süha Yavuz, Mehveş Emeç, Nezih Ünen ve Orhan Kahyaoğlu gibi müzik sektörüne katkıda bulunmuş isimler tarafından seçilen eserler Şanlıurfa'dan New York'a geniş bir yelpazeden katılımcılara ait. CD'de sunulacak olan müzikler, 677 başvuru arasından seçildi.
i-CAN Film ve Müzik Yarışması'na 20 yaş altındaki gruptan 29 başvuru var, en yaşlı katılımcı ise 51 yaşında.
http://www.i-can.bilkom.com.tr


Dansla yaşayanlar
Başlattığı dans dersleriyle müşterilerinin yaşamlarına hareketlilik getirme fırsatı sunan Swissotel Istanbul-The Bosphorus, Latin Amerika dansları öğretiyor. Latin dansları uzmanı Cem Emre Buruş rehberliğinde,
her çarşamba saat 19.30'da, Latin Amerika'nın sıcak müziklerine kendinizi kaptırabilirsiniz. Derslerde rumba, çaça, mambo, salsa, jive, bolvo, boogie, Arjantin tangosu, merengue, vals gibi bütün Latin dansları öğrenebileceksiniz. Çiftlere yüzde 10 indirim uygulanan derslerin ücreti 75 milyon TL.
Tel: (0212) 326 11 00


Balığın her türlüsü burada
Mönüsünde balık pastırması, balık lahmacunu, düğmeli ahtapot ve kişiye özel balık çorbası gibi alışılmadık yemekler bulunan Sea House by Şükrü, Boğaz manzaralı farklı bir deniz ürünleri restoranı. İtalyan tarzındaki dekorasyonuyla mekân, yorgunluk atarken lezzetli bir gün geçirmek isteyenleri ağırlıyor.
Tel: (0212) 287 32 26


Haftanın konuğu Neşet Ruacan
Buz'da her pazartesi ülkemizin sayılı caz ustalarından Tuna Ötenel ve Sibel Köse caz standartlarını farklı lezzetlerde yorumlayarak hoş bir atmosfer yaratıyor. Her hafta yeni bir konuk sanatçı ile cazseverleri buluşturmayı hedefliyorlar. Bu hafta konuk Neşet Ruacan.
22.30'da başlıyor. Tel: (0212) 219 90 09