HAFTA SONU REHBERİ

Milli Reasürans Sanat Galerisi 2002 yılını 50'nci sergisi de olan Orhan Peker sergisi ile açtı. 1994'te açılan galerinin ilk sergisi de aynı sanatçıya aitti.

Ellinci sergi açıldı
Milli Reasürans Sanat Galerisi 2002 yılını 50'nci sergisi de olan Orhan Peker sergisi ile açtı. 1994'te açılan galerinin ilk sergisi de aynı sanatçıya aitti. Galeri yöneticisi ve küratör Amelie Edgü, yeni serginin 7 yıllık araştırma sonunda belirlenen ve sanatçının bugüne kadar sergilenmemiş yapıtlarının da bulunduğu 300'den fazla resim içinden seçilerek oluşturulduğunu söylüyor. Sergide ayrıca Ara Güler'in 1948-78 yıllarında çektiği Orhan Peker fotoğrafları da var. 24 Mart'a kadar açık.
Tel: (0212) 230 19 76Keşfedilmeye hazır mısınız?
Vaktiyle Teoman, Nekropsi, İstanbul Blues Kumpanyası, Cold House ve Replikas gibi şarkıcı ve grupların tanınmasını sağlayan Roxy Müzik Günleri yarışması start aldı. Katılmak isteyenler çok geniş bir müzik türü yelpazesinde çalışmalarını gönderebilir. Finaller 13-22 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Birinci 4 bin doların yanı sıra Ada Müzik tarafından yayımlanacak albümle ödüllendirilecek. Son katılım tarihi ise 26 Nisan. Ayrıca Roxy bu gece yılların eskitemediği Moğollar'ı ağırlıyor. 70'lerden günümüze Anadolu rock'ın klasiklerini ilk ağızdan dinlemek isteyenler kaçırmasın.
Tel: (0212) 249 13 01


Sazlı sözlü özel paket
Her biri Boğaz'ın ve İstanbul'un eşsiz manzarasına hâkim odaları ve beş yıldız konforu ile Ceylan Inter-Continental İstanbul, hafta sonunu şehirde geçirmek isteyenler için özel bir seçenek sunuyor. Paketin içinde yok yok. Deniz manzaralı odalarda bir gece konaklama, açık büfe kahvaltı, Athletic Club'ın ücretsiz kullanımı, cuma akşamı 19.30 cumartesi 11.00'de İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konserlerine iki kişilik ücretsiz bilet, tek kişi 90, çift kişi 100 dolara. Anne babalarıyla aynı odayı paylaşan 0-6 yaş çocuklar ücretsiz.
Tel: (0212) 231 21 21


Safran'da tabldot dönemi
Beyoğlu'nun hem Beyoğluluları hem de Etiler ve Nişantaşı müşterisini buluşturan ilk ve tek mekânı. Biliyorsunuz Aslı Altan'ın yeri. Çiçek Pasajı'na gelmeden birinci katta. Keyifli bir yemekten sonra, barda azmaca. Hele bir de Altan DJ kabinindeyse. Safran artık zengin alakart mönüsünün yanı sıra tabldot uygulamasına da geçti. Meze tabağı, sıcak meze tabağı, salata ve seçilecek bir ana yemek yanında sınırsız rakı ve housewine, hafta arası 25, hafta sonu 35 milyona. Gitmeye ara verdiyseniz, fırsat bu fırsat.
Tel: (0212) 243 40 37


Aşka güzelleme
Mayadrom Gift&Gourmet Akatlar, 25 Şubat tarihine kadar gündemin bir numaralı maddesine uygun olarak, aşk konulu resimlere ev sahipliği yapıyor. Çağdaş resim sanatımızın önemli temsilcileri Ali Atmaca, Bedri Baykam, Burhan Uygur, Demet Yoruç, Doğan Paksoy, Emin Koç, Erdil Yaşaroğlu, Ergin İnan, Ertuğrul Ateş, Fatoş, Gülveli Kaya, Hülya Botasun, İsmail Acar, İsmet Doğan, Kadir Akorak, Maria Kılıçlıoğlu, Memet Güreli, Metin Ünsal, Mustafa Ayaz, Ned Pamphilion, Onay Akbaş, Ömer Uluç, Sait Mingü, Serdar Sercan, Yavuz Tanyeli ve Yüksel Arslan'ın aşkı ve çağrıştırdıklarını resmettikleri ilgi çekici sergi, alışveriş merkezinin her alanında yaygın bir şekilde yer alacak.
Tel: (0212) 283 77 05


Herkese deniz keyfi
21. İstanbul Uluslararası Boat Show, CNR Dünya Ticaret Merkezi'nde başladı. Konusunda bu yıl Türkiye'de gerçekleştirilecek tek fuar olan Boat Show'da her tür ve büyüklükteki teknelerin yanı sıra denize amatörce ilgi duyan her
yaş ve gelir grubundan ziyaretçi için su sporları konusunda da zengin alternatifler yer alıyor. Bu yılki fuarda ilk kez sergilenecek olan 14 metre uzunluğundaki dev balina iskeleti de izleyenlere denizlerin gizemli ve büyülü etkisini hissettiriyor.
Tel: (0212) 663 08 81