HAFTA SONU REHBERİ

Divan Pub'larda 18 Mart tarihine kadar Makarna Günleri düzenleniyor.

Makarnaya davet
Divan Pub'larda 18 Mart tarihine kadar Makarna Günleri düzenleniyor. Piliçli linguine (soya sos ile), cevizli papardelle (beyaz peynirli sos ile), karidesli spagetti (siyah zeytin ve istiridye sos ile), kestane mantarlı veya kepekli tagliatelle (krema sosu ile), penne (fesleğin sos ile) tadabileceğiniz makarna çeşitlerinden bazıları...
Tel: 0212 334 85 00Lezzet gezisi
Etrafta yükselmeye başlayan plazalara inat, 1. Levent'te hâlâ güzel bahçesini koruyan yapılar var. Şans Restaurant da bunlardan biri. İki katlı bir villada hizmet veren restoranda kışın üst kattaki bar, akşamları iş çıkışında ya da yemek öncesi aperatifler için iyi bir seçim. Mönü Türk ve dünya mutfaklarından oluşuyor. Pazı dolması, köy ekmeğinde balkabağı çorbası, tuna steak, Şans file tadılması gerekenler arasında. Yerli şarapların özel üretimlerinin yanı sıra İtalyan, Şili, Güney Afrika, Almanya, Fransa, Avustralya, Amerika gibi ülkelerden şarap çeşitlerinin yer aldığı mekânda zengin puro seçenekleriyle keyfinize keyif katabilirsiniz.
Tel: 0212 280 38 38


Güzelleşelim
Norwegian Sun gemisi, bir hafta boyunca Batı Karayiplerdeki limanları ziyaret ederken gemide geçen zamanın da keyifli olması için pek çok seçenek sunuyor. Özellikle sağlık merkezinde uygulanan, güzellik veren ve gençleştirici etkileri bulunan tedavi yöntemleri ilgi çekici. Bitki özleri ve yağlarla gerçekleştirilen masajlar, uzmanlar tarafından yapılıyor. Yolcular 24 saat boyunca açık, okyanıs manzaralı spor salonunda spor yapabiliyor, spa mönüsü sunulan özel restoranda yemek yiyebiliyor ya da havuz keyfi yaşayabiliyorlar.
Tel: 0212 231 51 01


Çok özel bir koleksiyon
Hasköy'deki Rahmi M. Koç Müzesi, Türk reklamcılık tarihinin en önemli isimlerinden biri ve grafik sanatının ülkemizdeki kurucusu İhap Hulusi Görey'i konuk ediyor. 1982 yılında tanışmasından sonra Görey'den çok etkilenerek, sanatçının 1986'daki vefatından sonra tüm eserlerini toplamaya başlayan Ender Merter'in bu özel koleksiyonunu 10 Mart tarihine kadar görebilirsiniz. Sergide büyük ustanın şimdiye kadar hiçbir yerde sergilenmemiş olan orijinal eserleri ve bu eserlere ilham kaynağı olan kişisel eşyaları da bulunuyor. 1929'da İstanbul'da ilk atölyesini kurduktan sonra Kulüp Rakısı etiketi ve Atatürk'ün siparişi üzerine Türk Alfabesi'nin kapağını tasarlayan İhap Hulusi; Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi, Sümerbank, Emlak Kredi, Türk Ticaret Bankası, Maliye Bakanlığı tahvilleri, Türk Hava Kurumu, Kızılay, Yeşilay, Tariş, Zirai Donatım Kurumu gibi birçok kuruluşa çeşitli çalışmalarıyla hizmet verdi.
Tel: 0212 256 71 53


Sadece dans müziği
Badmarsh & Shri'nin 1997 yazında yayımlanan Dancing Drums remix'i, dans müziği sevenler arasında hit olmuştu. Kısa bir süre sonra çıkan aynı adlı ilk albümleri ile drum & bass, hip hop, klasik Hint müziği ve cazdan oluşan enerjik bir sound yarattılar. Son albümleri Signs'ın da gösterdiği gibi Badmarsh & Shri dünyanın çok çeşitli müziklerine uzanan bir tarz sunuyor. İkili bu gece Babylon'da.
Tel: 0212 292 73 68


Aktif tatil rehberi
Tatil anlayışı dünyada olduğu gibi Türkiye'de de aktif tatil anlayışı yaygınlaşıyor.
Bu konuda derli toplu bir rehber yoktu. Turizm yayınları ile tanınan Ekin Yazım Merkezi yeni kitabı Doğa ve Macera ile bu boşluğu dolduruyor. Kitapta Trakya, Pamukova, Uludağ, Gökçeada-Bozcaada, Kazdağları ve Eğirdir gibi bölgelerden 100 trekking parkurunu bilgi ve fotoğraflarıyla bulabilirsiniz.