HAFTA SONU REHBERİ

Crowne Plaza İstanbul Hotel, 25 Mayıs'a kadar İtalyan Festivali'ne başlıyor.

İtalya'dan lezzet geçidi
Crowne Plaza İstanbul Hotel, 25 Mayıs'a kadar İtalyan Festivali'ne başlıyor. Veranda Restaurant ve Köy Cafe'nin yeşilin her tonuna sahip geniş bahçe ve Adalar manzarasına sahip ortamında kalamar ve kurutulmuş domates ile hazırlanan ev yapımı taze fettucini çeşitlerinden tatmalısınız. Bayaz şaraplı krema sosu eşliğinde ricotta peyniri ve fesleğenli ravioli, tatlı olarak taze yapılmış amaretto sabayon ile sırlanmış kayısılı canneloni deneyebileceğiniz diğer tatlar arasında.
Tel: (0212) 560 81 00
Yarış başlıyor
Gant USA'in ana sponsor olduğu Uluslararası Yelken Yarışları'nın ikincisi bu yıl 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihlerinde Bodrum'da yapılacak. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü bünyesinde gerçekleşen 2. Gant Cup, Karada Marina'dan start alacak. Türk ve yabancı yelkencilerin katılacağı yarışlara her gece yapılacak ödül törenleri, partiler ve yiyecek - içecek festivali de renk katacak. Gerekli izinler alınabilirse etaplardan birisi Kos - Bodrum olacak ve Kos Marina'da gecelenecek. 2. Gant Cup'a katılmak isteyen yelkenciler Bodrum Karada Marina'ya başvurabilir.
Franco Moretti, Bilgi'de...
İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü 14-15 Mayıs tarihlerinde konferans vermek üzere dünyaca ünlü edebiyatçı Franco Moretti'yi konuk ediyor. Kuştepe Kampusu'nda gerçekleştirilecek konferanslarda Moretti, "Edebiyat
İncelemelerinde İki Model Önerisi" üzerine konuşma yapacak. Karşılaştırmalı edebiyat alanında en önemli eleştirmenlerden biri olan Franco Moretti, Stanford Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapıyor. Edebiyatı toplumsal bir kurum olarak kabul eden Moretti, tarih başta olmak üzere toplum bilimleriyle edebiyatı ilişkilendiriyor. En önemli kitapları arasında The Way of the World, Signs Taken for Wonders da bulunan Moretti, Atlas of the Novel/ Romanın Atlası'nda, edebiyatı tarihsel olarak değerlendirdiği coğrafya ile de ilişkilendirmiş. Franco Moretti, şu sıralar Einaudu Yayınevi'nden çıkacak olan dört ciltlik Dünya Romanı çalışmasının editörlüğünü yapıyor. Edebiyat ile ilgilenen herkesin davetli olduğu konferanslar
İngilizce.
Tel: (0212) 292 33 03
Sushiye yeni yorum
theWRAP'in California Roll adlı sushiden esinlenerek yarattığı California-Roll Sushi Wrap'te yengeç eti, nori (yosun yaprağı), wasabi tozu, pirinç, avokado, salatalık ve soya sosu; özel wrap hamurunun içinde sunuluyor. Yengeç etinin pişmiş olarak kullanıldığı California-Roll Sushi Wrap, sushinin tadına vararak doymak isteyenler için.
Tel: (0212) 257 57 30
Yeni müzik market
Nişantaşı'ndaki yeni açılan ve hi-fi sinema ve müzik sistemleri ile seçme albümlerin satışa sunulduğu Pause'da caz ve türevlerine ağırlıklı yer veriliyor. Semtte bu alanda çok fazla sirkülasyon olmadığı için, hizmete ağırlık veriyorlar. Müşteriler satın almasa bile istedikleri her albümü dinleyebiliyor. Mayadrom'daki F&F ve Gerekli Şeyler gibi mağazaları daha çok iş ortakları gibi görüyorlar ve her fırsatta onlarla alışveriş halindeler. CD fiyatları 16 milyon 500 bin TL ile 25 milyon TL arasında değişiyor.
Tel: (0212) 291 53 43
Fındıklı Parkı'nın yüzleri
Nedret Sekban'ın pek çok farklı insanın uğrak yeri olan Fındıklı Parkı'na yeniden baktığı Yer / Sahne: Fındıklı Parkı başlıklı sergisi Evin Sanat Galerisi'nde açıldı. Parkı dünyayı ve insan ilişkilerini gözlemlediği bir sahne olarak gören Sekban; çiçekçileri, tinercileri, öğrencileri ve müzisyenleri yani çevremizde gördüğümüz ve bize aşina oldukları için dikkatle bakmadığımız insanları yeniden sahneye çıkarıyor, kurguladıklarını Fındıklı Parkı aracılığı ile anlatıyor. 19 Haziran'a kadar devam edecek olan sergiyi pazar hariç her gün 11.00 - 19.00 saatlerinde gezebilirsiniz.
Tel: (0212) 265 81 58
Herkes kampçı olabilir
Adrenalin 45 milyon TL değerindeki Kampçılık Eğitim Programı'nı herkese ücretsiz olarak sunuyor. Kampçılığa ve doğa sporlarına ilgi duyan herkese açık olan eğitimin amacı katılımcıların kampçılık ile ilgili temel bilgileri edinmeleri ve ilk kampla bu aktivitenin keyfine varabilmeleri. Programda teorik eğitimler sonrasında kamp uygulamasına katılma zorunluluğu yok. Ayrıntılı bilgi için http://www.adrenalin.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
Tel: (0216) 386 78 64