HAFTA SONU REHBERİ

İstanbul'da yaz sıcaklarının boğuculuğunu işin içine eğlenceyi de katarak aralayan yeni bir yer açıldı: Aqua Club Dolphin.

Sulu eğlence merkezi
İstanbul'da yaz sıcaklarının boğuculuğunu işin içine eğlenceyi de katarak aralayan yeni bir yer açıldı: Aqua Club Dolphin. Bahçeşehir girişinde yer alan tesisin serinlemek ve iyi vakit geçirmek dışında da sunduğu pek çok avantaj var. Bir kere Dünya Su ve Eğlence Parkları Birliği'nin güvenlik, cankurtaran ve hijyen şartlarına uyuluyor. 6 - 25 yaş için yaz okulu programı mevcut. Belirlenen merkezlerden tesise sorunsuz ulaşım sağlanıyor. Salto jumping adında yeni bir aktivite burada tanıtılıyor. Bedensel engelliler için özel uygulamalar ve revir hizmeti de bulunuyor.
Tel: (0212) 672 61 61
Astrolojik multivizyon
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 4 Haziran Salı günü Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde, 5 Haziran Çarşamba günü de Lütfi Kırdar Konser Salonu'nda piyanist Emre Elivar'la birlikte bir konser verecek. Konserde Ferit Tüzün'ün Türk Kapriçyosu, Mozart'ın 20 Numaralı Piyano Konçertosu ve Holst'un Gezegenler Suiti; multivizyon gösterisi ile birlikte seslendirilecek. Her iki konser de saat 20.00'de başlayacak.
Erkeklik tartışılıyor
Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde 7 Haziran Cuma günü 'Erkeklik' kavramını Doğu Akdeniz ülkelerinin bakış açısından ele alan bir konferans var. Konunun kapsamlı ve akademik boyutta tartışılacağı konferansta Avustralya, Norveç, İngiltere ve İsveç'ten de akademisyenler araştırma sonuçlarını katılımcılarla paylaşacak. Konuklar arasında Sidney Üniversitesi'nden Bob Conell, Oslo Üniversitesi'nden Joergen Lorentzen ve Karlstad Üniversitesi'nden Marie Nordberg bulunuyor. Türkiye'den ise Bilgi Üniversitesi
Sosyoloji Bölüm Başkanı Arus Yumul ve Sabancı Üniversitesi'nden Ayşe Gül Altınay katılacak.
Dağ esintisi
Beyoğlu Garanti Sanat Galerisi, 3-13 Haziran tarihlerinde fotoğraf sanatçısı Ersin Alok'un Dağ ve Sanat konulu fotoğraf sergisini konuk ediyor. Dağ ve Sanat, Garanti'nin ana sponsorluğunda Türsak Vakfı tarafından düzenlenen 6. Uluslarası Çevre Filmleri Festivali kapsamında hazırlanıyor. Bugüne kadar yurtiçinde 204, yurtdışında ise 41 sergi açan Alok'un bu sergisi, Anadolu'nun
2 bin 284 zirvesinin fotoğraflarını kapsıyor.
Tel: (0212) 293 63 71
İşte gerçek beden dili
Dans tiyatrosu alanında olay yaratan koreograf Sasha Waltz'ın Bedenler adlı yapıtı 3 ve 4 Haziran'da Atatürk Kültür Merkezi Büyük Salon'da sahnelenecek. 13 usta dansçının performansı olan oyun, tekno kulüpten jimnastik salonuna koşuşturan, uyuşturucu ve rejimlerle zaptedilmeye zorlanan ve adeta çöp bidonuna dönüşen bedenlerimizi anlatıyor. Biletler gösteri saatine kadar AKM gişesi ve www.biletix.com'dan temin edilebiliyor.
Atlayın takaya, gidin
Teşvikiye'nin kalbi sayılan Milli Reasürans Çarşısı'nın içindeyken tanımıştık George Bistro'yu. Şimdi Çubuklu'da denize sıfır bir yer açmış. Haftada en az iki gece canlı müziğin olacağı mekânda ünlü gruplar sahneye çıkacak. İlk yerinde tatma fırsatı bulduğumuz
George Burger ve fıstıklı creme brulee burada da bizimle. Üstelik pazar günleri brunch ve İstinye'den sevimli takalarla ücretsiz ulaşım imkânı da var.
Tel: (0216) 425 07 21
Unutmamalı
Deprem Türkiye'nin en can yakıcı gerçeği. Bunu bilmemize rağmen baş etmekte zorlanıyoruz. 5 Haziran'da her şeyin nedeni olan kalitesiz yapılaşmanın sonuçlarına dikkat çekmek üzere Yapı Denetim Kuruluşları ve Laboratuvarları Derneği (YDKD), Boğaziçi Üniversitesi ile ortaklaşa bir sempozyum düzenliyor. YDKD İstanbul Şube Başkanı Mehmet
Gürsoy, Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara ve Prof. Dr. Tuğrul Tankut gibi isimlerin katılacağı sempozyum hakkında bilgi için (0212) 287 00 08'i arayabilirsiniz.