HAFTA SONU REHBERİ

Hani bazen alışveriş yaptıktan sonra şöyle oturup rahatça yemek yiyebilecek bir yer ararız veya birkaç arkadaşımızla buluşup...

Küçük bir hatırlatma
Hani bazen alışveriş yaptıktan sonra şöyle oturup rahatça yemek yiyebilecek bir yer ararız veya birkaç arkadaşımızla buluşup keyifle kahvelerimizi höpürdetmek isteriz ama bir türlü nereye gideceğimize karar veremeyiz. İşte böyle bir durumda gidilecek yerlerden biri Etiler'deki Harvard Cafe. Gerçi çoğu kişi biliyordur burayı ama hafıza tazelemekte yarar var diye düşündük. Altı yıldır hizmet veren Harvard Cafe özellikle gençlerin ve tabii kendini genç hissedenlerin
gözdesi. Zengin mönüsü ve yenilenen bahçesiyle şimdi Harvard Cafe'yi yeniden ziyaret etmenin tam zamanı. Dedik ya, bahçe açıldı. Mekân her gün 09.00-01.00 arası açık ve kredi kartı geçerli!
Tel: (0212) 287 10 51/52
Hazırlık zamanı
Kalamış'ta hizmet veren sanat merkezi Art Studio, bu ay itibarıyla hızlandırılmış Güzel Sanatlara Hazırlık kurslarıyla, üniversitelerin plastik sanatlar bölümüne girmek isteyen gençleri yetenek sınavına hazırlıyor. Dersler 17 Haziran-30 Ağustos tarihleri arasında hafta içi her gün saat 10.00-12.30 arası. Kurs ücreti 600 milyon ve önceden kayıt yahtırmanız gerekiyor. Hızlandırılmış kurs haricinde, salı ve perşembe günleri 12.30-15.30 arası da dersler mevcut. Bu kursun alyık ücreti ise 150 milyon lira. Ayrıca yaz tatilinde çocukların el becerilerini geliştirme amacıyla Art Studio çocuklara yönelik dersler de düzenliyor. 18 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasında 6-9 yaş grubu için salı, 10-13 yaş grubu içinse perşembe günleri 11.00-13.00 saatleri arasında devam edecek olan iki aylık kursun ücreti 100 milyon lira. Tabii yine ön kayıt yaptırmak gerekiyor.
Tel: (0216) 336 82 56
Artık bir atölyesi de var
2001 yılında Beymen Academia tarafından düzenlenen 'Portfolyodan Hayata' isimli projede giyim dalında en yetenekli üç tasarımcı arasında yer alan Şelale Yılal, Kadıköy'de kendi moda atölyesinde tasarımlarını üretmeye başladı. Yılal gelinlik ve gece kıyafetlerini tasarlarken farklı malzemeleri, ilginç detay ve aksesuvarları bir araya getirerek özgün çalışmalar yapıyor. Yeni mekanı ve tasarımları yakından görmek için Bulvar Çarşısı No:43 Kadıköy adresine gitmeniz yeterli.
Tel: (0216) 330 81 49
Goller yakın takipte
Mevsimlerden futbol heyecanı, aylardan Dünya Kupası. Futbol karşılaşmalarını dev ekrandan izlemeye ne dersiniz? Ceylan Inter-Continental İstanbul'un lobisindeki English Bar'da bir taraftan yemek yiyip, keyifle içkilerinizi yudumlarken, bir taraftan da Türkiye'nin gollerini yakından izleyebilirsiniz.
Tel: (0212) 231 21 21
Teras severlere duyuru
Boğaz Köprüsü'nden Sarayburnu'na kadar uzanan manzaraya karşı güzel bir yemek yemek ve içkinizi yudumlamak size cazip bir fikir gibi geliyorsa, 5. Kat Teras'a uğramalısınız.
Dokuz yıldır kafe, bar ve restoran olarak hizmet veren mekânda Türk, İtalyan, Thai, Hint ve Çin mutfağından lezzetleri tadabilirsiniz. Sinema ve tiyatro oyuncusu Yasemin Alkaya'nın sahibi olduğu mekân ve terası, aynı zamanda birçok sanatçı, gazeteci ve yabancının uğrak yeri. Pazar günleri 11.00 ve 13.00 arasında brunch servis edilen mekân, her gün 10.00'dan 02.30'a kadar açık.
Tel: (0212) 293 37 74
Cezaevinde parti
Benetton'un dergisi Colors, 50. yaş gününü, son sayısında işlediği konuya uygun bir mekân olan Milano'daki San Vittore Hapishanesi'nde kutladı. Kutlamalar kapsamında, "Hapishaneler suçluyu yeniden topluma kazandırmakta ne kadar etkili?" sorusuna cevap aranan toplantıya, rahiplerden
devrimci yazarlara kadar ünlü-ünsüz çok sayıda kişi katıldı. Son sayıda işlenen konunun hakkını verebilmek amacıyla muhabirler, Kolombiya'dan İspanya'ya kadar 14 ülkedeki 14 hapishaneyi ziyaret ederek tutuklu, hükümlü ve gardiyanlarla görüştü. Hâlâ merak etmiyor musunuz Colors'u?..