HAFTA SONU REHBERİ

Canınız ne zamandır şöyle Boğaz'a nazır, güzel bir müzik eşliğinde, güzel bir yemek mi yemek istiyor?

Teknede yemek ve müzik
Canınız ne zamandır şöyle Boğaz'a nazır, güzel bir müzik eşliğinde, güzel bir yemek mi yemek istiyor? O zaman size Niyazibey'i önerbiliriz. Bir taraftan tekneyle Boğaz'ı arşınlarken bir taraftan da birbirinden lezzetli yemeklerden tadabilirsiniz. Grup Aloha'nın müzikleri de keyfinizi daha da artıracak. Üstelik öyle çok da pahalı değil. Boğaz turu, açık büfe ve limitsiz yerli işçi için ödeyeceğiniz miktar kişi başına 35 milyon lira + KDV. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın!
Tel: (0216 459 12 50)Genç sanatçılar
Yaz geldi diye kültürel etkinliklere son vermek gerekmiyor. Borusan Sanat Galerisi'nde 14 Haziran'da açılan Yeni Öneriler / Yeni Önermeler sergisi hâlâ sanatseverleri bekliyor. Geleneksel olarak her yıl yaz aylarında düzenlenen ve bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen sergide genç sanatçıların eserlerine yer verilmiş. İki aşamalı olarak gerçekleştirilen ve ikinci bölümü 15 Ağustos'ta başlayacak olan serginin ilk bölümünde Ragıp Basmazölmez, Serap Doğan, Elmas Deniz, Gökçe Süvari, Cem Ece, Arife Güzelyıldız, Yasemin Özcan Kaya ve Başak Şimşek'in çalışmaları yer alıyor. Sanatçılar serginin bu ilk bölümünde, kimlik, yozlaşma ve yabancılaşma gibi kavramları irdeliyorlar.


Yaz yüzmeden geçmez
Yaz mevsimi bu. Su ihtiyacı had safhada. Ama her an yazlık bir yere gitme imkânı da yok. O zaman şehir içinde bir şeyler yapmak lazım. Bostancı'daki Sporium, geçtiğimiz günlerde açılan havuzlarıyla yüzme meraklılarını ağırlamaya başladı bile. Burada 25x13 yarı olimpik ve 12x6 boyutlarındaki iki havuz sizi bekliyor. Havuz Bar ve Sporium Restaurant ise yüzme sonrası dinlenme ya da enerjiye gereksinim duyanlar için. Daha bitmedi. Sporium önümüzdeki kış kullanıma açılacak olan kapalı havuzuyla kışın da yüzme olanağı sunacak. Havuz ücretlerinde 0-5 yaş çocuklar ücretsiz, 6-14 yaş için ise yüzde 20 indirim var. Ayrıca peşin ödemelerde yüzde 10 indirim söz konusu. Daha fazlası için tesisten bilgi almalısınz.
Tel: (0216) 380 59 59


Çikolatalı kahve
Kahvenin yanında ne çok iyi gider? Çikolata? Ağızı sulanan bütün kahve ve çikolata tutkunlarına bir müjdemiz var.
Divan Pastaneleri'nde artık kahve ve çikolatanın birleşiminden oluşan kahveli ürünler var. Mesela şık tahta kutusunda, çikolatayla kaplanmış, özenle kavrulmuş kahve çekirdekleri, kahveli biter çubuk
çikolata ya da buram buram kahve kokan çikolata tabletleri... Hemen en yakınınızdaki Divan Pastanesi'ne uğrarsanız siz de bu lezzetlerden mahrum kalmazsınız!


Şaraplar evinizde
Sarafin şaraplarını internet üzerinden sipariş ederek satın alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken www.sarafin.com ardesine girip, siparişinizi vermek. İster dolgun yapısı ve yumuşak içimiyle Sarafin Merlot 2000, ister Sauvignon Blanc üzümlerinden, alternatif bir üretim metodu ile hazırlanan, orijinal şişesinde Fumé Blanc 2000, ister Chardonnay 2000 ya da yüzde 13.5' e yakın alkolü ve dolgun lezzeti, dünyadaki emsalleri ile yarışan Cabernet Sauvignon 1999; hepsi sadece bir tık uzaklığında... Numaralı şişelerde, evinize teslim.