HAFTA SONU REHBERİ

Şehre yakın tatil yeri özleminin son hedefi Kilyos'ta bu yaz büyük bir canlılık var.

Kilyos'ta değişim başladı
Şehre yakın tatil yeri özleminin son hedefi Kilyos'ta bu yaz büyük bir canlılık var. İstanbul'a yarım saat uzaklıktaki Kilyos Gümüşdere'deki ilgi çekici mekân Burc Beach, Advantage Card'ı da harekete geçirdi. Hemen üye kuruluşlar arasına katılan tesiste, özellikle hafta sonları çeşitli eğlenceler ve spor etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Advantage Burc Beach'te geniş bir kumsal, bar, restoran, deniz ve plaj sporları ile eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Advantage Beach Radio da kesintisiz yayın yapıyor. Kart sahipleri Advantage Burc Beach'de, çeşitli sürprizlerin
yanı sıra barda yacağınız tek taksitli ödemelerde yüzde 5 ödül de kazanıyor.Eğlence zamanı
Global Underground İstanbul 03 yani Global Underground'un İstanbul'daki üçüncü partisi 19 Temmuz Cuma akşamı Solar Beach'de yapılacak. Nick Warren ve Jimmy Van M'in katılacağı organizasyonda Türkiye'den DJ Tangun ve DJ Utku yer alıyor. Akşam 21.00 ile sabah 08.00 arası line up şöyle: 21.00 - 23.00 Utku, 23.00 - 02.00 Jimmy Van M, 02.00 - 05.00 Nick Warren 05.00 - 08.00 Tangun. Anlaşıldığı gibi organizasyon akşam 21.00'de başlayıp güneşin ilk ışıklarıyla sabah 08.00'de sona eriyor. Bristol'dan 'komşu' Massive Attack, Amerika turnesine çıkarken turnenin guest DJ'liğini teklif ettiği Warren, turnedeki farklı stiliyle Avrupa dışında da sesini duyurmuştu.
Sonrası zaten belli, Global Underground 3: Prague (1997) ve Global Underground: Brasil (1998) albümleriyle yıldızı parladı. Warren'a gecede Jimmy Van M eşlik edecek. DJ'liğe 1992 yılında Florida'da başlayan Van M; Sasha, John Digweed ve Dave Seaman gibi üstatlarla setler yapma fırsatını da bulmuş, başarılı performanslarıyla Twilo'nun Sasha ve Digweed ile birlikte resident'i olmayı başarmış. Cuma gecesi Solar'ı dağıtmayı da başaracak mı bakalım. Global Underground gecesinin bilet fiyatları 25 milyon TL. Kapı yerine Biletix'ten alırsanız 3 milyon indiriminiz var.
http://www.urbanbug.com


TV önerileri
Tezgâhtarlar / Clerks. (1994)
Pz. 19.05 / MovieMax 2 / 92 dk.
Y: Kevin Smith O: Brian O'Halloran, Jeff Anderson, Marilyn Ghigliotti, Lisa Spoon Hauer.
Şu sıralar Jay and Silent Bob Strike Back / Sessiz ve Derinden adlı filmi gösterimde olan Kevin Smith'in ilk uzun metrajlısı. Smith'in, kapalı olduğu vakitlere denk getirerek çalıştığı dükkanda çektiği bu kült film, tuhaf bir gün içinde iki tezgâhtarın
bizzat çevirdiği ya da onların etrafında dönen muhabbetler üzerine. Defalarca izlenebilecek, özgün ve son derece komik bir filmle karşı karşıyayız. Mümkünse kaydedin deriz.
Çığlık / The Shout (1978)
Cts. 14.00 / TRT 1 / 86 dk.
Y: Jerzy Skolimovski O: Alan Bates, Susannah York, John Hurt, Robert Stephens Crossley,
yanında büyüdüğü Aborijinlerle birlikteyken, bir insanı özel bir tür çığlıkla öldürebilmek
gibi garip yetenekler edinmiştir. Tanıştığı genç bir çifte bunu kanıtlamak için bir koyunu öldürür ve büyü tarzı türlü etkinlikle, çiftin huzurlu yaşamını altüst eder. Adamımız, film boyu çifti inceden terörize edip eylemlerine devam edecektir. Sıkı bir senaryo ve oyuncu performanslarına sahip, ilginç bir bağımsız yapım.


Ağaç altında kokteyl keyfi
Anadolu yakasının sereserpe mekânı alchera'da yazın getirdiği bir heyecan ve hareketlilik söz konusu. Dünya mutfağından yeni ve taze örneklerin yanı sıra serin ve lezzetli yüzlerce kokteyl, bahçedeki barda keyifle tüketiliyor. Beğendiğiniz içkinin tarifini arkadaki dev ekrandan kısa sürede bulabiliyorsunuz. Ceviz ve nar ağaçları arasında hamak keyfi de gayet şımartıcı. Öğlenleri dev pancake'ler, bahçede sergiler, geceleri dışarıda DJ'den hoş nağmeler de cabası.
Tel: (0216) 414 62 20


Terasta Asya lezzetleri
Bağdat Caddesi 414'ün en üst katına açılan Level 4-Terrace Restaurant, Uzakdoğu mutfaklarının pişirme teknikleri ve özel baharatlarının kullanıldığı Asian Fusion konseptinin İstanbul'daki ilk temsilcisi
olma iddiasında. Restoran Avrupa ve Amerika mutfaklarını, Uzakdoğu'nun egzotik lezzetleriyle birleştirerek tepenyaki, wok, noodles ve sushi gibi tatları oluşturuyor. Bağdat Caddesi'ni kuşbakışı izleyen ve kocaman alanıyla Terrace Restaurant, yaza uygun mekânlardan biri.
Tel: (0216) 363 67 32