HAFTA SONU REHBERİ

İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün çalışmaları, ilk olarak geçen yıl Track 01 başlığıyla sergilenmişti.

Görsel iletişim ziyafeti
İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün çalışmaları, ilk olarak geçen yıl Track 01 başlığıyla sergilenmişti. Bu yıl ise 14 Haziran-12 Temmuz tarihlerinde Bilgi Atölye 111'de site tasarımları, iki ve üç boyutlu animasyonlar, interaktif multimedya çalışmaları, grafik tasarımları ve video filmlerine kadar çeşitli işlerini gördük. Haziran ayında ikinci mezunlarını veren bölümün yıl sonu sergileri VCD Track 01 ve VCD Track 02, 25 Temmuz-9 Ağustos tarihlerinde Dolapdere Kampusu'nda ziyaret edilebilecek.
http://www.bilgiatolye.comBir de minyatürünü denesek
Önemli günlerimizin ve özel anlarımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan pastaların minikleri de yapılıyor artık. Divan Pastaneleri yeni düğün pasta koleksiyonunda yer alan birbirinden güzel ve ihtişamlı pastaların minyatürlerini hazırlıyor. Ufak bir hatırlatma; istediğiniz pastayı seçmek ve minyatürlerini konuklarınıza ikram etmek bu senenin gelin-damat trendlerinden biri...
Tel: (0212) 220 80 85


Martin Morales geliyor
Yenilenen konseptiyle asırlık ağaçların serinliğinde Boğaz'a karşı müzikli gecelere imza atan New Yorker Kuruçeşme, American Express 2002 Yaz Etkinlikleri kapsamında DJ Martin Morales'e ev sahipliği yapacak. Son bir yıl içinde 40'tan fazla konser gerçekleştiren, Aco Bocina ve Basement Jazz remix'lerini yapan, Future World Funk ve The Shrine Present Afrobeat gibi albümleriyle büyük başarı elde eden DJ Martin Morales ve perküsyonist grubu, 1 Ağustos'ta New Yorker Kuruçeşme The Bar'da sahneye çıkacak. Tel:
(0212) 265 69 12


Hızlı servis mönüsü
Hilton İstanbul Lobby Lounge'ın tümüyle yenilenen mönüsü, enerji veren yüksek kalorili yiyecekleri tercih edenlerin yanı sıra, vejetaryenlere ve düşük kalorili besin almaya özen gösterenlere de hitap ediyor. Salatalar ve iştah açıcılar, sandviçler, çorbalar, hafif yiyecekler ve tatlılardan oluşan Türk ve Akdeniz mutfağı ağırlıklı mönüde çırpılmış yumurta, dereotu ve füme somon filetosu ile hazırlanan İskandinav usulü tost; yumurta, jambon, mantar, peynir ve patates kızartması ile hazırlanan Hilton Burger ve Penne Arabiatta gibi değişik lezzetler de yer alıyor.
Tel: (0212) 315 60 00


Bilgi paçadan akıyor
Erkek giyiminin ünlü markası Mithat Selection Giyim Kültürü Notları serisinin yedincisini erkeğin evrensel bir simgesi haline gelen pantolon için hazırladı. Kitapçıkta Fransız İhtilali ile başlayan pantolon serüveninin tüm dünyaya yayılması ve erkeğin vazgeçilmez bir simgesi haline gelmesinin ilginç hikayesi anlatılıyor. Bugüne kadar takım elbise, spor giyim, erkeğe hediye almak, gömlek, seyahat bavulu ve smokin konularında yayımlanan Giyim Kültürü Notları pantolonun yanında Mithat Selection mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilir.
Tel: (0212) 282 84 30


Milli Takımı desteklemeye...
Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi, şampiyonaya katılan 7 milli takımın mücadele edeceği Efes Pilsen İstanbul World Cup, 31 Temmuz-4 Ağustos tarihlerinde Abdi İpekçi Salonu'nda gerçekleştirilecek. Yani eğer Indianapolis'teki Dünya Şampiyonası'nı izleme imkânınız yoksa, dünyanın en iyilerini burada da görebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken şey fazla zor değil. Günün 4 maçını da kapsayan biletleri Biletix gişelerinden kategorilerine göre 20, 15 ya da 10 milyon liraya alabilirsiniz. B ve C kategorilerinde yüzde 50 öğrenci indirimi de uygulanan Efes Pilsen İstanbul World Cup'ın tüm maçlarını kapsayan kombine biletler ise yine kategorilerine göre 80, 60 ya da 40 milyon liradan satılıyor.