HAFTA SONU REHBERİ

Yaz mevsiminde bir mekânda aranan en önemli özellik bahçeli olması. Şimdi theWrap de bahçesini açmış bulunuyor. Gündüzleri sıcaktan kaçmak, akşamları serin serin oturmak için iyi bir seçenek burası.

En yeni 'bahçeli'
Yaz mevsiminde bir mekânda aranan en önemli özellik bahçeli olması. Şimdi theWrap de bahçesini açmış bulunuyor. Gündüzleri sıcaktan kaçmak, akşamları serin serin oturmak için iyi bir seçenek burası. Üstelik yiyecekler de gayet çeşitli. Klasik, gurme, vejetaryen ve dessert olarak 14 çeşit wrap (dürüm); ayrıca salata, makarna, tatlı ve kahve çeşitleri ve farklı bir lezzet olan smoothy tatmin edici. Pop art dekorasyonu ile de ilgi çeken mekân 11.30'da açılıyor. Tel: (0212) 257 57 30
Serinlemenin lezzetli yolu
Bu bunaltıcı sıcaklarda serinlerken lezzetli bir şeyler de yudumlamak isteyenler için iyi haber Divan Pub'lardan geldi. Buzlu, kocaman bardaklarda servis edilen çeşit çeşit frappe'lerden istediğiniz birini seçip bulana dua edebilirsiniz. Neler mi var? Espresso, süt ile harmanlandıktan sonra şeker ve vanilya aromalı kahve ile tatlandırılan ve çikolata parçacıkları, krem şanti, krep ile süslenen Vanilla Frappe... Karamel ve espresso karışımlı, üzeri krem şanti ve çikolata parçacıkları ile süslenen Karamel Frappe... Mocha ve espresso karışımı ve çikolata tanecikleri ile bezenmiş Mocha Frappe... Çilekli ve vanilyalı dondurma ile hazırlanan Tropicana Frappe... Seçin bakalım.
Kısa film muhabbeti
İletişim Sanatları Akademisi'nden davet var. Sinema-Televizyon Bölümü 2002 mezunlarının çektiği kısa film ve belgesellerin en iyileri, önümüzdeki salı akşamı Akademi'nin Kuruçeşme'deki ana bina terasında gösterilecek. Aslında bu sadece bir film gösterimi değil. Gösterimlerin yanı sıra yapılacak kokteylde Akademi'liler; eleştirmen, gazeteci ve seyircilerle buluşup tartışmak, öneri ve tavsiyeler almak istiyor. Taze mezunlarla buluşma, 6 Ağustos akşamı 20.00'de.
Tel: (0212) 257 71 02
Balık geceleri
Hilton İstanbul Veranda&Grill Bar, yaz ayları boyunca haftanın bir gününü balıkseverlere ayırıyor. Her gün 18.30-23.30 saatlerinde açık olan mekânda cuma akşamları Şef Anders Groenholm'ün hazırladığı mevsim balıkları servis ediliyor. Restoranda ızgara çeşitleri masalara ufak bir ızgarada getirilerek soğumaları önleniyor. 10-12 gözlü meze tabağı ise pek çok mezeden deneme olanağı sunuyor. Ayrıca canlı müzik keyfi de var. Bu özel geceler içinr telefonla rezervasyon yaptıranları ise yüzde 10 indirim uygulanıyor.
Tel: (0212) 315 60 00
Bize de yemek düşer!
Geçen yıl ilki Kaş'ta açılan dünyanın ilk sualtı seramik sergisi 'Denizi Pişirdik', hem dalış ve su sporu meraklılarını hem de sanatseverleri bir araya getiriyor.
İnci İyibaş, Alp Çağpar, Sibel Düzel ve Tekin Özkurt adlı dört seramik sanatçısının birincisini kendi imkânlarıyla gerçekleştirdiği serginin bu defa sponsorları da var. Sergi mekânı yine Kaş'taki Güvercin Ada dalış noktası. Tüplü dalışın yanı sıra su üstünden maske ve paletle de gezilebilecek sergide 5 ile 10 metre derinlik arasında deniz dibine yerleştirilen eserler görülebilecek. Sergi bugün açılıyor, 1 Eylül'e kadar da açık kalacak.
Bacaklarınızı kaleye uzatın
Bodrum'a tatile gidip de o sıcakta minibüs, taksi, yol sıkıntısı çekmeden hem merkezdeki eğlence yerlerine hem de denize eşit uzaklıkta olmak isteyenler için yeni bir yer
açıldı. Bodrum Limanı'nda, Bodrum Kalesi'nin tam karşısında yer alan Golden Key Bodrum'da otelin özel plajı sayesinde denize girip Bodrumlu bir ustanın yapmış olduğu portatif sahil barında içkinizi yudumlayabileceksiniz.
Otelin ayrıca küçük bir havuzu da bulunuyor.
Tel: (0212) 313 03 04
'Sıcak Nokta' buluşmaları
Motta Pastaneleri ile ŞOK mağazaları güzel bir işbirliği yaparak 'Sıcak Nokta Motta'ları yarattı. Bu ne demek, açıklayalım. 7-9 metrekare içine sığdırılan bu alanlarda daima sıcak bulabileceğiniz ürünler dışında istediğiniz Motta börek çeşitlerini sipariş verdikten sonra pişirtebiliyorsunuz. Yani artık beğendiğiniz ürün gözünüzün önünde hazırlanıyor. İsteyen evden sipariş verme şansına da sahip. Henüz mahallenizde olmayabilir, sabırlı olun çünkü bu sene 25 Sıcak Nokta Motta açılması hedefleniyor.