HAFTA SONU REHBERİ

Barbekü güzel bir şey de, bu güzelliğe uyum sağlayabilecek bir bahçeniz ve bu güzel işi üstlenebilecek gönüllü kocanız / arkadaşınız filan varsa...

Bahçede ızgara
Barbekü güzel bir şey de, bu güzelliğe uyum sağlayabilecek bir bahçeniz ve bu güzel işi üstlenebilecek gönüllü kocanız / arkadaşınız filan varsa... Yoksa şimdi Allah'ın bu sıcağında, küçücük balkonda kim uğraşır barbeküyle? En iyisi işi bir bilene bırakmak. Mesela Ceylan Inter-Continental'a. Otelin ağaç ve çiçeklerle çevrili bahçesinde her pazar 11.30-15.00 saatlerinde düzenlenen Garden Barbekü'de Türk, Avrupa ve Asya mutfaklarından, özel soslarla zenginleştirilmiş ızgara etler, salatalar ve tatlı çeşitleri canlı müzik eşliğinde sunuluyor. Yaz bitmeden bir barbekü olayına girin deriz.
Tel: (0212) 231 21 21
Korkmadan yiyin
Light ürünler çıktı, kadınların hayatı kurtuldu. Yoğurttu, süttü, ekmekti derken her şeyin light'ı mevcut. Divan Pastaneleri'nin portakallı, çikolatalı ve hindistancevizli bisküvileri hem light hem diyabetik. Kilo almaktan korkmadan yiyebilirsiniz.
Socia'da sosyal etkinlik
Socia geçtiğimiz aylarda, Yeniköy'de Süleyman
Nazif'in eski yerinde açılmış, Boğaz kıyısı yeni bir mekâna kavuşmuştu. Haftanın yedi günü açık olan ve mönüsü şef Carlo Bernardini
denetiminde hazırlanan bu mekânda şimdi Perküsyonlu Geceler düzenleniyor. DJ Can Hatipoğlu ve perküsyonda Erkan Gencol birlikte müzik yapıyorlar, isteyenler de küçük aletlerle bu gösteriye eşlik ediyor. Siz de içinizdeki ritim duygusunu dışa vurmak istiyorsanız buyrun Socia'ya...
Tel: (0212) 299 00 80
Buz üstünde kaydırmaca
Hatırlarsanız iki hafta önceki kapak konumuz bu sıcaklarla nasıl başa çıkacağımızdı (Bakalım sadık bir okuyucu musunuz? Hatırlayanlar el kaldırsın). İşte bu konuyu hazırlarken klimalı mağazalardan çıkmamanızı tavsiye etmiştik. Fakat süper bir serinleme yöntemi varmış ki onu atlamışız. Galleria Alışveriş Merkezi'ni bilirsiniz. Burada bir buz pateni pisti olduğunu da hatırlarsınız herhalde. İşte serinlemenin yolu. Hafta içi 13.00-23.00 arası 40 dakika, hafta sonu ise 13.00-22.45 arası 30 dakikalık seanslarda buz üstünde kalabiliyorsunuz.
Tel: (0212) 559 95 60
Uğur Yücel ve House of Samba (Ba ba ba!)
Uğur Yücel, oyunculuğunun yanı sıra perküsyonculuğuyla da (şimdi adından söz ettiriyor desek nasıl da yavan olacak) birkaç yıldır gündemimizde (yine olmadı ama neyse). Daha önce Baykuş'ta çalmıştı birkaç kez. Bu ay ise House of Samba geceleriyle Parkorman'da. Yücel ile her hafta değişik bir grubun katılacağı geceler perşembe saat 22.00' de başlayacak. Biletler Biletix gişeleri ve Parkorman girişinde 20 milyon'dan satışa sunulacak.
'Anadolu-Türkiye'nin Aileleri'
Bu yıl dokuzuncusu yapılacak olan Koç Allianz Fotoğraf Yarışması'nın konusu
'Anadolu-Türkiye'nin Aileleri' olarak belirlendi. Alt başlığı 'Bugünün Türkiye'si, Türkiye'nin aileleri, bu ülkenin gerçek gücünü içinde barındırırlar. Memleketin her köşesinden, köyünden, kentinden aileler' olarak özetlenen yarışma, amatör-profesyonel bütün fotoğrafseverlere açık. Katılım için son tarih 1 Kasım. Sonuçlarını da gazetenizden öğrenebilirsiniz. Gazeteniz tabii ki Radikal (Şimdi reklamlar).
Tel: (0216) 556 60 80, http://www.kocallianz.com.tr