HAFTA SONU REHBERİ

New Yorker Kuruçeşme, bu yaz iyi sanatçılar ve gruplar getirdi İstanbul'a. 28 Ağustos'ta da (yani bu çarşamba) caz müziğini popüler müzikle birleştiren Rubin Steiner Quartet sahnede olacak.

Elektronik caz gecesi
New Yorker Kuruçeşme, bu yaz iyi sanatçılar ve gruplar getirdi İstanbul'a. 28 Ağustos'ta da (yani bu çarşamba) caz müziğini popüler müzikle birleştiren Rubin Steiner Quartet sahnede olacak. Akademi İstanbul'un organizasyonuyla gerçekleşecek konserde elektronik müzik cazla birleşecek. Kendi kendine birleşmeyecek tabii. Kimler üstlenecek bu işi? Rubin Steiner (orkestrasyon), Benoit Louette (trombon), Sylvestre Perrusson (kontrbas ve efektler) ve François Pirault (VJ). İsimler sözlü usülüyle sorulacaktır!
Tel: (0212) 265 69 12
İyi değil, şanslı olan kazansın
Izgaralar, sandviçler, salatalar, dondurmalar, tatlılar... Masayı donatın. Yiyip için. Eğer doğru masada oturuyorsanız hesabı ya ödemeyecek ya da yüzde 25 indirimli ödeyeceksiniz. Mümkün mü? Hotel Dedeman İstanbul'un Teras Cafe'sinde haftanın iki günü uygulanan 'çekiliş'le mümkün. Doğru masa hangisi? Önceden belirlenmiş üç masadan biri. "Bana amorti bile çıkmaz," diyenlere hemen hatırlatalım: "Belki de sıra sizde!"
Tel: (0212) 274 88 00
Tarihi hafta sonu
Balat, Fener tarafları gittikçe canlanmaya başladı biliyorsunuz. İstanbullular yeni bir eski semt keşfettiler, umarız suyu çıkmaz. Konumuz bu tarihi bölgede bir hafta sonu. Mesela 105 yıllık bir Rum evinde, Hotel Daphnis'te. Cuma akşamından yemeğe gidiyorsunuz, cumartesi sabahı Haliç'in serin sularına bakarak uyanıyor ve zengin bir kahvaltıdan sonra kendinizi sokağa atıyorsunuz. Rum Ortodoks Patrikhanesi, irili ufaklı kilise ve sinagoglar, Rum Erkek Lisesi, müzeler derken yorgunluk kahveniz otelin ikramı. Akşamı ister otelde dinlenin, ister Taksim'de eğlenin. Pazar günü de kahvaltınızı edip eve dönüş yapın. İki kişilik konaklama, bir akşam yemeği ve kahvaltılar 1 Ekim'e kadar 150 milyon TL.
Tel: (0212) 531 48 58
Sushi hiç bu kadar tatlı olmamıştı
Yüz yıllık badem ezmesini sushi formunda görünce gözlerimize inanamadık. Ama sushinin tadını beğenmeyip kendini dışarıda kalmış hissedenler için isabetli bir buluş olduğunu da anında tespit ettik. Çikolata kaplı ezmelerin naneli, muzlu, portakallı, karamelli ve ahududulusu var. Cafe Marmara'nın Taksim ve Suadiye şubelerinde bulabilirsiniz. Bir de ayın pastası var yenilik olarak. Bu ayın pastası şeftalili pastaymış. Afiyet olsun.
Tel: (0212) 251 46 96
Katılamayan izlesin!
Burgazada Deniz Kulübü Kupası adıyla 1991 yılında başlayan Burgazada Kupası Yat Yarışları'nın onuncusu bu yıl 24-25 Ağustos tarihlerinde yapılıyor. Bugün ve yarın adalarda oturanların ve günübirlik ziyaretçilerin yarışları izleyebilmelerine olanak tanımak için, rotalar olabildiğince sahillere ve seyre açık tutulacak. Her iki gün de yarışların akşamında ödül töreni var. Denizde seyredemeyen kıyıdan seyreder!
Başkente yolculuk
Perth'e gitmeye ne dersiniz? Orası neresi? Batı Avustralya'nın başkenti. Kıtanın en eski şarap üretim merkezi. İki milyonluk nüfusu ile en hareketli şehirlerden biri. "Parlayan güneş şehri" olarak da bilinen Perth üzüm bağları, bembeyaz kumlu plajları, Swan nehri, parkları, sanat galerileri, müzeleri, lüks otelleri ve restoranlarıyla tanınıyor. Yakından tanımak istiyorsanız Emirates'e başvuruyorsunuz. İstanbul - Perth -İstanbul uçuşu için 30 Eylül'e kadar 660 dolar ödüyorsunuz.
Tel: (0212) 293 50 50