HAFTA SONU REHBERİ

Avrupa Filmleri Festivali-Gezici Festival, bu yıl 11-31 Ekim tarihleri arasında.

Avrupa filmleri geziyor
Avrupa Filmleri Festivali-Gezici Festival, bu yıl 11-31 Ekim tarihleri arasında. Ankara Sinema Derneği'nin düzenlediği festivalin sekizincisi, 11-17 Ekim arasında Ankara'ya, 18-24 Ekim arasında Bursa'ya, 25 Ekim'den ay sonuna kadar da İzmir'e, Avrupa sinemasından klasikleri ve ses getirmiş yeni örnekleri taşıyacak. Jean-Luc Godard ve Istvan Szabo'nun son filmleri, seyirciye 'zor anlar yaşatan' Hundstage / Zor Günler, Bergman'ın Çığlıklar ve Fısıltılar'ı, Joseph Losey'in The Go - Between / Arabulucu'su, dikkat çeken filmlerden. Avrupa aşk filmleri seçkisi, altmış civarı kurmaca ve animasyon kısa film, ayrıca Tarkovsky gibi önemli Rus sinemacıların öğrencilik dönemi filmleri de, yine programın cezbedicileri arasında. Bu yıl ayrıca Ömer Kavur filmlerinin toplu gösterimi de yapılacak.
Tel: (0312) 466 34 84Taze bira geldi

Restoran yapımı taze bira kulağa hoş geliyor. Bir nevi 'sıcak sıcak' durumu. Ama bu durumda 'soğuk soğuk' oluyor. Nişantaşı'ndaki Taps, kendi adını taşıyan birayı, 500 yıllık Alman Saf Bira Kanunu'nca müsaade edilen dört temel gıda maddesini (arpa, şerbetçi otu, su ve maya) kullanarak imal ediyor. Sunulana kadar sekiz aşamadan geçen biralar arasında Vienna, Lager, Wheat Beer, Pilsner, Helles, Bock, Red Ale, Dunkel, Kölsch, Brown Ale var. Meraklısına duyurulur.
Tel: (0212) 296 20 20


Sefahat başlıyor

Sefahathane'yi bilirsiniz. Atlas Pasajı'nın en eğlenceli yerlerinden biridir. Girişte sorun yaşamazsınız, içkiye astronomik fiyatlar ödemezsiniz, sevdiğiniz müzikleri dinlersiniz, tanıdıklarınızı görürsünüz. Uzun yıllardır bu özellikleri korumayı bilen Sefahathane, kış sezonuna merhaba dedi.
Tel: (0212) 251 22 45