HAFTA SONU REHBERİ

Yarın sadece İstanbul'un kurtuluşunu değil, Oktoberfest'i de kutlayacağız. Almanların 1883'ten beri Münih'te düzenlediği ünlü bira festivalini bilirsiniz.

İçin için için
Yarın sadece İstanbul'un kurtuluşunu değil, Oktoberfest'i de kutlayacağız. Almanların 1883'ten beri Münih'te düzenlediği ünlü bira festivalini bilirsiniz. Zaten geçen hafta da konuyla ilgili bir haber yayımlamıştık (Kimler takip ediyor Cumartesi ekini?). Yolunuz Almanya'ya düşmüyorsa üzülmeyin, Teşvikiye Atiye Sokak'taki kutlamalara katılın. 13:00 - 20:00 arası sokak trafiğe kapanacak ve Taps Restaurant'ın Oktoberfest kutlamaları başlayacak.
Tel: (0212) 296 20 20



Güç bende artık!
Enerji içecekleri clubberların eline geçince ortaya hem trendy hem de güçlü kuvvetli bir içecek çıktı. Buzzer, Natura Gıda'nın orijinal formül ile üreterek piyasaya sürdüğü yeni enerji içeceği. İçin yorulmayın.


Canlı müzik
Polat Champions'ta Cuma akşamları futboldan sonra canlı müzik başlıyor. Direnen Mızıkacılar saat 22:30'dan itibaren müzikallerden popüler parçalara geniş repertuarlarından örnekler sunuyorlar.
Tel: (0212) 662 24 31


Gitsin caz, gelsin Blues
Akbank Caz Festivali geçen hafta başladı biliyorsunuz. Sırada Efes Pilsen Blues Festival var. 11 Ekim'de başlayacak olan festival sadece Türkiye içinde kalmayacak, yurt dışına da çıkacak. Türkiye ve Rusya'da toplam 14 ilde Lil'Ed & The Blues Imperials, C.J. Chenier ve Louisiana Red gibi dünyaca ünlü blues yıldızları sahne alacak. Pozitif tarafından gerçekleştirilen organizasyon Ankara Hilton Oteli'nde başlayacak ve sırasıyla Trabzon, Samsun, İstanbul, Bursa, Eskişehir, Konya, Adana, Antalya ve İzmir'de devam edecek. Yurt dışında ise Kıbrıs, Moskova, Rostov ve St. Petersburg'da gerçekleşecek. Blues tutkunlarına duyurulur!
Bilgi için: http://www.efeskeyfi.com


Ara sokakta fesleğen
Fesleğen, Beyoğlu'ndaki Küçükparmakkapı Sokak'ın gürültüsüne, hareketliliğine tezat sakin, sessiz, huzurlu bir yer. Aslı Ünsal ve
Ayşin Ekinci ortaklığıyla açılan beş katlı cafe'nin menüsünde salatalar, krepler, makarnalar, tavuk ve et yemekleri, tatlılar bulunuyor.
Fesleğen'in üçüncü katında dev ekrandan kısa filmler gösteriliyor, isteyen DVD izleyebiliyor. Beşinci katta ise çocuklar için oyun odası var. Cafe'nin her bir köşesinde adına uygun olarak fesleğenler var.
Tel: (0212) 249 23 93


İstanbul'un iletişim yolları
Şehir hatları vapurunda nasıl zaman geçirirsiniz? Ya gazete okursunuz, ya kitap; ya walkman dinlersiniz ya "Abilerim, ablalarım," diye başlayıp tek nefeste 100 kelime sıralayarak kalem/makas/çorap satan adamları... Bu çeşitliliğe şimdi televizyon izlemeyi de ekleyebilirsiniz. Artık şehir hatları vapurlarında, uçak ve otobüslerde olduğu gibi televizyon var. Deniz Medya kanalının yayını oldukça zengin: Sağlık, moda, spor, ekonomi, eğitim, yemek, sanat programları, vapur kuralları (Can yeleği kullanımı, sigara içilmez, iskele verilmeden atlanmaz, vs.) şehir rehberi, vapur saatleri, Zeki Alasya-Metin Akpınar şovları... Program üç günde bir değişiyor. Bu arada kulağımıza gelen bir habere göre, vapurların kullanıma açık olmayan alt katları banka ve internet cafe olarak kullanılacakmış. Bu da şehir hatları dedikodusu.
İstanbul'daki bir başka iletişim hizmeti ise yeni bir kent kültürü rehberi. İETT tarafından çıkarılan ve ücretsiz dağıtılan İstanbul Hat'ta spor, kültür - sanat, müzik, kitap, ekonomi haberleri, yemek tarifleri, önemli telefonlar var. Mini rehber aylık olarak yayımlanıyor.