Haftanın yenileri

Gecenin Nefesi, korku türüyle sıkı flört halinde, doğaüstü bir gerilim.

 • GECENİN NEFESİ / THE MOTHMAN PROPHECIES
  Y: Mark Pellington O: Richard Gere, Laura Linney, Will Patton, Debra Messing. 119 dk.
  Gecenin Nefesi, korku türüyle sıkı flört halinde, doğaüstü bir gerilim. Senaryoda gizem, görüntüde stilin peşinden iştahlı biçimde giden filmin kahramanı, karısını bir araba kazasında kaybettikten sonra, kaza gecesiyle de ilintili bir dizi tuhaf olayı çözümlemek üzerine kafa yormak, olaylara bizzat bulaşmak zorunda kalıyor. Gizem yumağının merkezinde, 'güve kılıklı' bir yaratık var.
 • İTİRAF
  Y: Zeki Demirkubuz O: Başak Köklükaya, Taner Birsel. 90 dk.
  Paranoya olduğu söylenemeyecek sebeplerle karısını şiddetli biçimde kıskanan bir adam, sonunda gerçeklerle yüzleşmeye karar verir. İlişkilerinin tükendiğini kabullenmek ve ayrı yollara sapmak, adam için sindirmesi,
  kadın içinse sıyrılması çok zor, şiddetli bir sürece dönüşür. Kendi durumlarını kavrarken, yaşamın, özelde de aşkın çıkmazlarının acı biçimde farkına varırlar...
 • DİPSİZ / THE DEEP END
  Y: Scott McGehee & David Siegel O: Tilda Swinton, Goran Visnjic, Jonathan Tucker, Peter Donat. 100 dk.
  Dipsiz, ağırbaşlı, karakter odaklı bir başlangıç yapıp rotasını giderek beklenmedik
  olaylar zincirine doğru çeviren bir kara film. Mavi tonların hakim olduğu stilize görüntüleriyle, etkileyici bir atmosferde geçen film, ailesini korumaya çalışan bir anne üzerine kurulu.
 • MAJESTIC
  Y: Frank Darabont O: Jim Carrey, Martin Landau, Laurie Holden. 152 dk.
  Stephen King uyarlamaları Esaretin Bedeli ve Yeşil Yol'la epey hayran kazanan Darabont, bu kez McCarthy döneminde geçen bir romantik komediye imza atıyor. Dönem ve türü yakıştıramamış olabilirsiniz ama, durum böyle. Yıl 1951. Carrey, hem aşk hem de işte turnayı gözünden vurmuş bir senaryo yazarını canlandırıyor. Okul yıllarında bir komünist toplantıya katıldığı ortaya çıkınca, Hollywood stüdyosu kontratını iptal ediyor. Yazarımız da, sarhoş halde araba kullanırken kaza yapıp, hafıza kaybına uğruyor. Gözlerini açtığında, başka biri zannedildiği bir kasabada el üstünde tutulduğu yeni bir yaşama başlıyor. Bu arada komünist avcıları da peşinde.
 • THE COUNT OF MONTE CRISTO / MONTE KRISTO
  Y: Kevin Reynolds O: James Caviezel, Guy Pearce, Richard Harris, Dagmara Dominczyk, James Frain. 131 dk.
  Alexandre Dumas'nın klasik romanına mümkün olduğunca sadık kalmaya çalışan ve eski usul 'kılıçlı' serüven filmlerinin kalıbını kullanan bir uyarlama. Hikayemiz icabı, Edmond adlı genç adam dost kazığı yiyerek hapse düşüyor. Orada tanıştığı yaşlıca bir mahkumla ahbap olup kaçmayı başarıyor ve kendine Monte Kristo Kontu olarak yeni bir kimlik edinip Paris sosyetesine sızıyor. Amacı, hem kalleş arkadaşının peşine düştüğü sevgilisi Mercedes'i yeniden kazanmak, hem de intikamını almak.