Haftanın yenileri

Lelouch'un, eski parlak günlerini yâd edercesine, ülkemizde Bir Erkek...Bir Kadın...Ve olarak gösterilen son filminde, yine aşk var. Esas kahramanlar, İngiliz bir mücevher hırsızı ve Fransız bir şarkıcı.

AND NOW... LADIES AND GENTLEMEN
Y: Claude Lelouch O: Jeremy Irons, Patricia Kaas, Claudia Cardinale, Yvan Attal. 124 dk.
Lelouch'un, eski parlak günlerini yâd edercesine, ülkemizde Bir Erkek...Bir Kadın...Ve olarak gösterilen son filminde, yine aşk var. Esas kahramanlar, İngiliz bir mücevher hırsızı ve Fransız bir şarkıcı. Her ikisi de, içten içe geçmişini unutmak istiyor ve hatta zaman zaman cidden unutuyorlar. Hikâye, elle tutulur bir yere varmayan ve de açıkçası demode bir biçimde dönüp dolaşıyor.
ATEŞ KRALLIĞI / REIGN OF FIRE
Y: Rob Bowman O: Christian Bale, Matthew McConaughey, Izabella Scorupco. 100 dk.
Günümüz Londra'sında bir inşaat ekibi, yiyor bir halt ve nicedir uyumakta olan bir ejderha uyanıyor. 2020'ye geldiğimizde, bu yaratığın soyundan gelenlerle dolu, medeniyetin süründüğü bir dünyayla karşılaşıyoruz. İngiliz lider, ejderhalara karşı korunma politikasını uygularken, Amerikalı sert çocuklar gelip ejderha avına çıkıyor. Ortamda bir tane erkek ejderha var. Maksat da bu dölleme makinesini yok etmek.
ŞEYTAN TOHUMU / THE CALLING
Y: Richard Caesar O: Laura Harris, Richard Lintern, Francis Magee. 90 dk.
Düğün gecesinde hamile kalan bir kadın, çocuğu doğduktan sonra hem kocasının hem de onun patronunun, çocuğa haddinden fazla alaka göstermelerinden tuhaf bir şüpheye kapılır. Ayrıca çocuk da, telekinetik güçler sergilemektedir. Tüm bu belirtiler, çocuğun şeytandan bir parça olduğuna işaret değilse nedir? Klasik bir "Şeytan yeryüzüne indi" hikâyesi.