Haftanın yenileri

Hülya Avşar'ın Amerika versiyonu denebilecek kariyer hırsıyla didindikçe dididen 'J. Lo', zengin bir adamla evlenen, bir de ondan çocuk sahibi olan garson rolünde.

YETER / ENOUGH
Y: Michael Apted O: Jennifer Lopez, Bill Campbell, Tessa Allen, Juliette Lewis, Dan Futterman. 114 dk.
Hülya Avşar'ın Amerika versiyonu denebilecek kariyer hırsıyla didindikçe dididen 'J. Lo', zengin bir adamla evlenen, bir de ondan çocuk sahibi olan garson rolünde. Kocası, seri cinayet filmlerindeki aşırı becerikli, her yerde bitiveren ve kötülük için kötülük üretimi yapan bir psikopat çıkmasın mı! Nereye kaçsa şıp diye buluyor, Slim, yani "zayıf" adlı karısını (Zayıf Lopez?). Tek bir çare kalıyor: Dövüş sanatlarıyla kuşanıp, "dişe diş, göze göz" demek... The World is Not Enough'ın yönetmeni Apted'ın filmi, vicdanlarda bilhassa inandırıcılık eksikliğinden hüküm giydi.
ÖZGÜRLÜK İÇİN / STEAL THIS MOVIE
Y: Robert Greenwald O: Vincent D'Onofrio, Janeane Garofalo, Jeanne Tripplehorn, Kevin Pollak. 107 dk.
Film, Amerika'da 60'lardaki karşı kültür hareketinin, savaş karşıtlığının en göz önündeki, yıldızlaşmış ismi Abbie Hoffman'ın o dönemden itibaren yaşadıklarının, flashback'ler aracılığıyla dökümünü yapıyor. Biraz savruk bir kolaj gibi olsa da, hikâyenin ilginçliğinden destek alarak orta kararda ilerliyor.
ZAMANI DURDURANLAR / CLOCKSTOPPERS
Y: Jonathan Frakes O: Jasse Bradford, French Stewart, Paula Garces. 94 dk.
Bu kendi halinde Nickelodeon yapımında, kahramanımız, Zak adlı bir liseli. Filmin 'kendi hali' de şu: Zak, aşırı hızlı hareket etmeyi sağlayan, böylece de dünyanın geri kalanının yerinde durduğu hissi veren bir kol saati ediniyor. Bilim adamı babasının imalatı olan bu saatle başta çok eğleniyor. Fakat tabii ki, saatin peşinde iblis fikirli, zengin bir iş adamı da var. Bu arada kötünün adı Gates!
RUHLARLA DANS / SOUL SURVIVORS
Y: Stephen Carpenter O: Melissa Sagemiller, Wes Bentley, Casey Affleck, Eliza Dushku, Luke Wilson. 84 dk.
Cılız korku filmleri mevsimi, Şeytan Tohumu'ndan sonra Ruhlarla Dans'la sürmekte. Filmde, enteresan bir şey yok gibi görünüyor. Araba kazasında erkek arkadaşını yitiren genç bir kız, öbür diyardan görüntüler ve kâbuslarla birtakım rahatsızlıklar yaşıyor vs. Üstelik arkadaşlarında da bir hinlik var gibi.