Haitili çocukların buruk Noel'i

Haitili çocukların buruk Noel'i
Haitili çocukların buruk Noel'i

New York ta yaşayan Fletcher ailesince evlat edinilen Sevil, 2011 i yeni evinde karşılıyor.

Haiti'deki depremde ailesini kaybeden çocuklar dünyanın dört bir yanına dağıldı. Onlardan biri de New York'ta yaşayan üç yaşındaki Sevil...

Fransız, Kanadalı ve ABD’li çiftler, sivil toplum kuruluşları aracılığıyla evlatlık edindikleri Haitili çocukları, yeni yuvalarına götürmeye başladı. Özel bir uçakla başkent Port-au- Prince’e gelen aileler bundan sonra yaşamlarını birlikte sürdürecekleri 318 çocuğu Fransa ’ya götürdü. 12 Ocak 2010’ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde 300 bin kişi ölmüş, çok sayıda çocuk yetim kalmıştı.
Depremden önce dokuz milyon nüfusu olan Haiti’de 380 bin yetim çocuk bulunuyordu. Bu rakam, depremle iki katına çıktı. New York’taki yeni evlerine ulaşan çocuklardan bazıları, yeni aileleriyle Noel ağaçları altında poz verdi. Yeni evinin bahçesinde kardeşleri ve anne babasıyla kartopu oynayan çocuklardan biri de üç yaşındaki Sevil Fletcher’dı. Brian ve Emily Fletcher çiftinin evlat edindiği küçük çocuk, yeni evine çabuk adapte oldu. Ailesiyle eğlenen Sevil’in fotoğraflarından hem mutluluk, hem de hüzün okundu.


    ETİKETLER:

    Fransa

    ,

    Noel