Halle Berry'nin eşi Olivier Martinez'e 5 milyon dolarlık tazminat

Halle Berry'nin eşi Olivier Martinez'e 5 milyon dolarlık tazminat
Halle Berry'nin eşi Olivier Martinez'e 5 milyon dolarlık tazminat
Los Angeles Uluslararası Havalimanı'nda bir görevliye 'yolunu engellediği' gerekçesiyle saldıran Halle Berry'nin eşi Olivier Martinez davalık oldu.

Ailesiyle birlikte bu yılın ocak ayında Paris'ten Los Angeles'a giden Martinez, Ronaldo Owens isimli havaalanı görevlisine bebek oto koltuğuyla aniden saldırdı.

Ortada hiçbir sebep yokken kendisine saldırılan Owens, önceki gün 49 yaşındaki Martinez ve eşi oyuncu Halle Berry'ye 5 milyon dolarlık (yaklaşık 14 milyon 506 bin TL) tazminat davası açtı.

 

Halle Berry kimdir?

14 Ağustos 1968’de Cleveland, Ohio’da dünyaya gelen aktris, anne ve babasının ayrılmasının ardından, psikiyatri bölümü hemşiresi olan annesi tarafından yetiştirildi. İlk kez 17 yaşında katıldığı “Miss Teen All-American Pageant” yarışması ile spot ışıkları altına girdi. Yarışmayı birincilikle kazanan Berry’nin mankenlik kariyeri böylelikle başlamış oldu. İlk kamera karşına geçişi, 1989’da “Living Dolls” isimli TV dizisinde aldığı rol sayesinde oldu.

Halle Berry, yönetmenliğini Marc Forster’ın üstlendiği “Monsters Balls” filmdeki rolü ile 2002 Oscarlarında “ En İyi Kadın Oyuncu ” dalında ödül kazandı.

Ünlü oyuncu Die Another Day,Monster's Ball, Swordfish, X-Men, Bulworth, Why Do Fools Fall In Love, Welcome to Hollywood, Executive Decision, Race the Su ,Girl 6, The Rich Man's Wife, Losing Isaiah, The Flintstones, Father Hood, The Program, Boomerang, Jungle Fever, Strictly Business ve  The Last Boy Scout fimleriyle karşımıza çıktı.

Daha önce 2 kez nikâh masasına oturmuş olan Berry 2013 yılında Olivier Martinez ile nikâh masasına oturdu.

Olivier Martinez kimdir?

Olivier Martinez, 1966 doğumlu Fransız aktördür. William Shakespeare'den alınıp beyaz perdeye aktarılan 2000 yapımı Before Night Falls filmi ile gündeme geldi. Diane Lane ile başrolü paylaştığı 2002 yapımı Unfaithful ve İngiliz aktris Helen Mirren ile başrolü paylaştığı 2003 yapımı The Roman Spring of Mrs. Stone gibi başarılı filmlerde rol aldı.

Before Night Falls, Unfaithful, Taking Lives ve The Roman Spring of Mrs. Stone filmleriyle karşımıza çıkan Martinez 2013 yılında Halle Berry ile dünya evine girdi.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Hollywood

  ,

  Beyaz

  ,

  Kadın

  ,

  Ünlü

  ,

  Oto

  ,

  ağustos

  ,

  ödül