Hamle sırası Google'da...

Hamle sırası Google'da...
Hamle sırası Google'da...
Microsoft ile Google arasındaki 'ezeli' rekabette yeni bir sayfa açıldı!

Radikal.com.tr - Uzun süredir, Apple'ın iPhone ve iPad'leri ile mücadele eden Microsoft ile Google 'ın 'üzeri küllenen' mücadelesinin Microsoft'un, Google'ın çok sevilen e- posta servisi Gmail'i vurmak için hazırladığı 'Scroogled' kampanyasıyla kızıştığı yorumları yapılıyor.

Google, geçtiğimiz yıl alış veriş sitelerini listelediği Google Shopping arama sonuçları listelerinde son derece önemli ve tartışılan bir uygulama başlatarak sistemi tamamen paralı hale getirmişti. Bu hamle 22 Kasım'daki Şükran Günü'nde Microsoft'un hedefindeydi ve Microsoft, başlattığı Scroogled kampanyasıyla açık bir biçimde Google'ı hedef aldı. 

CHIP Online yazarı Cem Şancı konuyla ilgili yazısında, 'efsanevi' Microsoft-Google kavgalarını hatırlatıyor: "Microsoft'un CEO 'su Steve Ballmer'ın, önemli bir mühendisin Google'a katılmak için Microsoft'tan istifa ettiğini duyunca, sinirden köpürerek odasındaki son derece pahalı masaları sandalyeleri kırıp, camları, kapıları indirdiği hala konuşulan bir hikaye..."

Şancı'ya göre, "Microsoft'un Outlook.com'u büyük bir hızla kalabalıklaşırken, Gmail için işler o kadar da iyi gitmiyor."

Belli ki hamle sırası şimdi Google'da...


  ETİKETLER:

  IPad

  ,

  Microsoft

  ,

  Google

  ,

  Gmail

  ,

  Apple

  ,

  Posta

  ,

  Hikaye

  ,

  CEO

  ,

  derece

  ,

  istifa