Harekette bereket var

Harekette bereket var
Harekette bereket var
Robbie Williams, 12 yıl aradan sonra tekrar swing aşkıyla, başarısız denemeyecek ama parlaklığı da su götürür 'Swing Both Ways'le huzurlarımızda.
Haber: MUHSİN TOPYILDIZ / Arşivi

‘Swing When You’re Winning’den 12 yıl sonra Robbie Williams bir kez daha swing’le kazanmak için huzurlarımızda. Bu sefer ‘Swing Both Ways’ adını verdiği albümde hem klasikleri seslendiriyor hem de 2002 tarihli ‘Escapology’den beri ilk defa beraber çalıştığı Guy Chambers ortaklığında yeni şarkılar hazırlayıp türe kendi katkısını sunuyor. Belki başarısız değil ama parlaklığı da su götürür bir çalışma. Robbie, eğlenceli şarkılarla yine içinde swing ateşi taşıyanları ihya ediyor ama tempo yavaşlayıp romans düzeyi arttıkça aynı başarıyı gösteremiyor.
Olly Murs düeti ‘I Wan’na Be Like You’ ve tanıdık bir melodi üzerine söylenen ‘Puttin’ On The Ritz’de zirvesini yaşayan albüm, aslında sound’uyla dinleyenleri 1950’lere götürmekte pek mahir. Tıpkı 12 yıl önce yaptığı gibi ‘Swing Both Ways’i de Frank Sinatra’nın kayıt mekânı Capitol Studios’ta kaydeden Williams albümün sound çeşitliliği ve kalitesine baktığımızda iyi bir ekiple çalışmanın meyvesini fazlasıyla almış görünüyor.
39 yaşındaki şarkıcı bu albümde Lilly Allen, Michael Buble, Kelly Clarkson, Olly Murs ve Rufus Wainwright ile birer düet yapmış. ‘Hard Out Here’ ile tekrar ortalıkta boy göstermeye başlayan Allen ve güçlü sesi ile bu albümde de karşımıza çıkan Olly Murs’un performansları oldukça dikkat çekici. Ne var ki çok şey beklediğimiz Kelly Clarkson düeti sıradan bir parçadan öteye gidemiyor.
Robbie Williams ‘Swing Both Ways’te zaman zaman heyecanlandırıp zaman zaman hayal kırıklığı yaratabiliyor. Önerimiz keyfiniz yerindeyken hareketli şarkılara takılmanızdır. Daha mutlu olacağınızdan şüphemiz yok.


  ETİKETLER:

  Robbie Williams

  ,

  zaman

  ,

  kayıt