Harry Potter ve Lanetli Çocuk'un kadrosu belli oldu

Harry Potter ve Lanetli Çocuk'un kadrosu belli oldu
Harry Potter ve Lanetli Çocuk'un kadrosu belli oldu
Yaz aylarının başında açıklanan ve Harry Potter serisinin devamı niteliğinde olacak Harry Potter oyununda Harry, Hermione ve Ron'u canlandıracak oyuncular açıklandı. Hermione'yi siyah bir oyuncunun canlandıracak olması serinin hayranları tarafından heyecanla karşılandı.

RADİKAL -West End’in büyük merakla beklenen oyunu Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un başrollerini oynayacak ekip geçtiğimiz Pazar günü açıklandı. Oyunun başrolünde Harry olarak 36 yaşındaki  Jamie Parker, Ron olarak 40 yaşındaki Paul Thornley ve Hermione olarak 45 yaşındaki Noma Dumezweni rol alacak.

 

 

Noma Dumezweni, Laurence Olivier ödüllü bir tiyatro oyuncusu. Bugüne dek pek çok oyunda rol alan Dumezweni’nin Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un kadrosuna dahil edilmesi serinin takipçileri kadar, Harry Potter’ın yaratıcısı J.K. Rowling’i de oldukça sevindirmişe benziyor. Sitesi Pottermore’da yaptığı açıklamada oyunu beklemek için sabırsızlandığını yazan Rowling, daha sonra Twitter’da da ’Kahverengi gözleri, kıvır kıvır saçları var ve çok zeki. (Hermione'nin) Beyaz tenli olduğu hiçbir zaman berlitilmemişti. Rowling siyah Hermione’yi seviyor’ açıklaması yaptı.

 

 

Oyunda Harry Potter’ı canlandıracak Parker ise Valkyrie’de rol almış ve bugüne dek pek çok Shakespeare’s Globe oyununun ekibine dahil olmuştu.

Ron Weasley’e hayat verecek olan Paul Thornley ise 2012 yılının en ses getiren filmlerinden Les Miserables’de rol almıştı. Thornley pek çok İngiliz televizyon yapımında da rol aldı.