Havaalanında güvenlik için herkes çırılçıplak!

Havaalanında güvenlik için herkes çırılçıplak!
Havaalanında güvenlik için herkes çırılçıplak!

Vücudu baştan aşağı tarayan alet sadece gizli silahları saptamakla kalmıyor, cinsel organlardan meme büyütme operasyonlarına kadar her özel detayı ele veriyor.

LONDRA - Havaalanlarında güvenlik çılgınlığı işi yolcuları çıplak görüntülemeye kadar getirdi, yeni X-ray cihazı İngiltere’nin Manchester Havaalanı’nda kullanılmaya başlandı. Bu cihazla yolcuların üstünde gizli silah ya da patlayıcı varsa kolayca tespit edilebiliyor. Ancak vücudu baştan aşağı tarayan alet sadece gizli silahları saptamakla kalmıyor, cinsel organlardan meme büyütme operasyonlarına, piercing’e kadar yolcuların bedenine dair her özel detayı da açığa çıkarıyor.
Radyoloji uzmanı Dr. Sarah Burnett, “Tıbbi gerekçe olmaksızın insanları radyasyona maruz bırakmak yasal değil. Nasıl olur da hükümet zoraki biçimde bizi radyasyona tutar?” sorusunu yöneltiyor. Havaalanı müşteri ilişkileri sorumlusu Sarah Barrett ise yolcuların elle yapılan aramalardan hoşnut olmadıklarını, yeni cihazın bu durumu tamamen ortadan kaldırdığını söylüyor. Yolcunun isterse bu tarayıcıdan geçmeyi reddedebileceğini söyleyen havaalanı yetkilileri, sadece bir görevli tarafından izlenecek olan bu görüntülerin pornografik olmayacağını ve hemen imha edileceğini söylüyor. (The Daily Mail)