"Havuza atlamaları, öpüşmeleri seyrederken hep ağladım"

"Havuza atlamaları, öpüşmeleri seyrederken hep ağladım"
"Havuza atlamaları, öpüşmeleri seyrederken hep ağladım"
Ali Taran ile olan evliliğini bir süre önce bitiren Ayşe Özyılmazel'in annesi Oya Germen'in yaptığı açıklamaların ardından, Ali Taran'ın kansere yenilen eski eşi Selma Ann Desmond'un kardeşi Neriman Erman, açtığı Facebook sayfasında Özyılmazel'i suçladı.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Neriman Erman, ablası Selma Ann Desmond’ın ölümünde Ali Taran ve Ayşe Özyılmazel'in gösterişli düğününün de rolü olduğunu belirterek, “Ayşe’nin onları yaparken hiç mi vicdanı sızlamadı. Nasıl bir şuur kaybıdır bu" diye konuştu. Erman, kardeşi adına açtığı Facebook sayfasında şöyle yazdı: 

" Bizim şu ana kadar susma hakkımızı kullanmakta bir çok sebebimiz vardı. Birçok yerden konuşulmak istenilse de susmayı tercih ettik. Ailecek asla böyle bir şeyi tercih eden insanlar olmadık. Hele ablamın vefatını kullanarak asla. Öyle olsaydı zamanında ismimizi duymuş olurlardı. Ama bugün böyle bir durumda bile çıkıp ‘vah benim kızım kollarımda eriyor’ diyorsa ki; normal her anne evladı için endişelenir. Benim ablam annesinin kollarından yaşama veda etti." 

" O düğün görüntülerini verirken, akılları neredeydi acaba çok merak ediyorum. Genç bir kızın evlilik heyecanı mı? İki bayram arasında düğün yapılmazdı! Nasıl bir şuur kaybı bu acaba? Selma Ann Desmond hala yaşam savaşı verirken, yaşama tutunmaya çalışırken, onların gülüyor olması havuzlara atlamaları, öpüşmelerini (Bu konularla ilgili detayları daha sonra vereceğim) seyrederken ben hep ağladım. O kadar bambaşka şeylere ağlıyordum ki; hepsini anlatacağım yakında..." 

" İşte o gün tüm hayatı boyunca kamera sevmeyen Ali Taran’ı nasıl oldu da engelleyemedi, bunu anlamış değilim. Neyse Allah ceza vermek istediği kulunun aklını alırmış. Ayşe Özyılmazel; bir kadın olarak isteseydi bunu duyurmazdı ve duyurmamanın da bir çok yönlerini gayet iyi biliyordu. Bilmiyorsa annesine sorsaydı." 

" Düğündeki tüm kadınlar artı düğünün süslemesinde bulunanlara kadar herkes için söylüyorum; çoğu zamanında ablamın arkadaşları olanlar; nasıl alkış tuttularsa, ben de isterim ki çok uzun ömürlü olup sonlarını ve evliliklerini görmeyi. Ablamın hala tedavisi olduğunu bilerek..."

"Vicdanım bir gram sızlamıyor Ayşe’nin gözyaşlarından. Reklamın iyisi kötüsü olmazmış. Bence olur!!! Ayşe; Ali Taran’dan hiçbir şey öğrenemediğin çok belli. Çünkü çok kötüsün şu an reklam konusunda." 

" Oya Hanım! Siz ölümle ve saatiyle ilgili nasıl konuşabiliyorsunuz çok merak ettim. Ne demek nasıl olsa ölecekmiş ya da zaten duyduk iyi değilmiş? “Kim gitmiş cehenneme, kim dönmüş cennetten?” Kimse neyin neden ve ne sebeple olduğunu bilemez!" 

" Oya Germen dedi ki; Ali Ayşe’yi teselli etmemiş; “Ayşe bunlar geçecek her şeyi atlatacağız” diye... Ne geçicek Oya Hanım? Geçmez asla bu acı, geçmez. Atlatılacak olan hiçbir şey yok. 21 sene sevdiği kadını toprağa ellerinle koyan bir koca baba bir adam hiç bir şeyi atlatamaz..! Bir de hala atlatmasını mı beklediniz? Ama hiç şaşırmadım, hiç." (Milliyet)