Hayat kurtaran sütanneler  

Hayat kurtaran sütanneler

 
Hayat kurtaran sütanneler

 
Adana'nın Ceyhan ilçesinde yaşana Sevgi Ağace 5 aylık oğlu Halil İbrahim'e lösemi teşhisi konulduğunu öğrenince geçirdiği şoktan dolayı sütten kesildi. Anne Facebook hesabından küçük Halil İbrahim için gönüllü sütanne aradığını duyurdu. Halil İbrahim için koliler dolusu anne sütü toplandı.

RADİKAL- Adana’nın Ceyhan ilçesinde yaşayan Ağace  ailesi 5 aylık çocukları küçük Halil İbrahim’in sağlık kontrolleri sırasında lösemi hastalığına yakalandığını öğrendi. Haberi alan anne Sevgi Ağace geçirdiği şok yüzünden sütten kesildi. Teşhis sonrasında küçük Halil İbrahim tedavi için Ankara’ya götürülürdü. Tedavi sürecinde Halil İbrahim’in sağlığı için ciddi bir öneme sahip olan anne sütü bulmak isteyen anne Sevgi Ağace ise Facebook hesabından gönüllü sütanne aradıklarını duyurdu. Bunun üzerinde İstanbul’da yaşan birkaç kadın gönüllü sütanne olmayı kabul etti. Anneler kendi çocukları için biriktirdiği sütün bir kısmını kolileyip İsmail Şener adlı arkadaşları aracılığıyla Ankara’ya gönderdi.

HALİL İBRAHİM’İN SAĞLIK DURUMU İYİ
Gönüllü sütannelerinin Halil İbrahim için gerekli sütü sağladığını söyleyen Şener, “toplanan sütler bozulmayacak şekilde kolilere konuldu. Sütü bozulmadan aileye ulaştırmak istedik. Aynı gün uçakla sütü Ankara’ya götürüp aileye teslim ettik. Orada bizim dışımızda başkalarının da süt gönderdiğini öğrendik. Öğrendiğimiz kadarıyla Halil İbrahim’in sağlığı iyiye gidiyor” dedi.