'Hayatboyu' filminin dünya prömiyeri bu akşam!

'Hayatboyu' filminin dünya prömiyeri bu akşam!
'Hayatboyu' filminin dünya prömiyeri bu akşam!
Yönetmen Aslı Özge'nin evli bir çifti anlattığı filmi 'Hayatboyu', bu akşam 63. Berlin Film Festivali kapsamında gösterilecek.

Yönetmen Aslı Özge, 63. Berlin Film Festivali'nde (Berlinale) Panorama Special bölümünde gösterilecek olan ‘Hayatboyu’ filmini tanıttı.
Filmde yer alan oyuncular Defne Halman, Hakan Çimenser ve Gizem Akman ile görüntü yönetmeni Emre Erkmen ve yapımcılar Nadir Öperli ve Roman Paul’un da yer aldığı basın toplantısında film hakkında bilgiler verildi.

Filmle ‘zenginlikte yoksulluğun da olduğunu göstermek’ istediğini belirten Özge, “ Türkiye 'nin özellikle Anadolu'nun kırsal bölümünü gösteren ve birçok erkek kahramanın başrolde olduğu filmler var. Ancak ben İstanbulluyum ve ben Türkiye'nin farklı bölgelerini tanıyorum. Sadece İstanbul 'da yaşamaları, sadece kırsal alanda yaşayan insanların sorunları değil bir filmde göstermek istediğimiz. Ben farklı bir kesiti sunmak istedim. Mesela bu filmdeki çift sanatçı. Onların da bir geçim derdi vardır. Zenginliğin içinde bir yoksulluğu da görebilmemiz mümkün. Ben bunu göstermek istedim. Onun için İstanbullu bir çifti göstermeyi yeğledim” dedi.

Evli bir çiftin anlatıldığı ‘Hayatboyu’ filminin dünya prömiyeri bu akşam Berlinale kapsamında yapılacak.